تسنيم/ رئيس دانشگاه فرهنگيان درباره کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجو معلمان توضيحاتي داد و گفت: حتي مي‌توانند حقوق دانشجو معلمان را ۵ ميليون تومان کنند!

حسين خنيفر درباره کسر از حقوق دانشجو معلمان اظهار کرد: اين موضوع از سال 1354 و قبل از انقلاب مطرح بود، قانونگذار در مجلس سنا، اين مسئله را براي دانشسراها پايه‌گذاري کرد.
وي افزود: بعد از انقلاب، وقتي مراکز تربيت معلم ايجاد شد بحث کسر 45 درصد مطرح بود تا زماني که دانشگاه فرهنگيان در سال 90 تاسيس شد و سال 99 با توجه به شرايط کرونا کسر 45 درصد از حقوق دانشجو معلمان به 20 درصد تبديل شد يعني 25 درصد به نفع دانشجو.
رئيس دانشگاه فرهنگيان گفت: حقوق 700 هزار تومان در سال 96، به يک ميليون و 800 هزار تومان در سال 97-98، 2 ميليون و 500 هزار تومان در سال 99 و هم‌اکنون 3 ميليون و 500 هزار تومان افزايش يافته است.
خنيفر مطرح کرد: ما به عنوان دانشگاه فرهنگيان از مجلس و کميسيون آموزش مي‌خواهيم همانطور که در هيئت امنا کسر از حقوق دانشجو معلمان را به 20 درصد رسانديم آن را به صفر برسانند اين امر تقنيني است و بايد در مجلس صورت بگيرد تا به نفع دانشجو باشد و حتي حقوق را 5 ميليون تومان کنند، اکنون که دولت آقاي رئيسي در تلاش براي ساخت سالانه يک ميليون مسکن است، دانشجو معلمان مي‌توانند وام دريافت و امتياز مسکن بگيرند.
رئيس دانشگاه فرهنگيان گفت: مسئله حقوق دانشجو معلمان براي هميشه توسط مجلس تفکيک شود و دانشجويان مانند اساتيد که منتظرند سريعاً همسان‌سازي را به سامان برسانيم خوشحال باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar