ايرنا/ رئيس سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي از تمديد ضوابط و تسهيلات تردد مشمولان وظيفه مقيم خارج از کشور تا پايان اسفندماه ۱۴۰۰ خبر داد.
سردار"تقي مهري"  اظهارکرد: نظر به شيوع جهاني ويروس کرونا در سال ۹۸، ستاد کل نيروهاي مسلح براي حفظ سلامت مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور که مدت اقامت آنان کمتر از سه سال بوده مساعدتي داشته که براين اساس مشمولان فوق مي توانستند با درخواست وزارت امورخارجه و تاييد سازمان وظيفه عمومي تا تاريخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ به کشور تردد کنند، لذا با توجه به ادامه شيوع ويروس کرونا به صورت گسترده و جهاني، مجوز خروج از کشور اين دسته از مشمولان تا پايان سال ۱۴۰۰ تمديد شده است.
وي گفت: کليه مشمولان مقيم خارج از کشور که مدت اقامت آنان کمتر از سه سال است، به شرط آنکه تا قبل از پايان سال ۹۸ از کشور خارج شده باشند، با درخواست وزارت امورخارجه وتاييد سازمان وظيفه عمومي ناجا تا پايان سال ۱۴۰۰ امکان تردد دارند.
اين مقام ارشد انتظامي تاکيد کرد: مشمولاني که از سال ۹۹ به بعد از کشور خارج شده اند، نمي توانند ازاين تسهيلات بهره مند شوند.
سردار مهري اظهارکرد: مشمولاني که با معافيت تحصيلي صادر شده از سوي سازمان وظيفه عمومي در دانشگاه هاي خارج از کشور مشغول به تحصيل هستند، با تاييد وزارت علوم يا وزارت بهداشت، اجازه تردد به کشور را دارند.
رئيس سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي خاطرنشان کرد:مشمولان و خانواده هاي آنان براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانند از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان به نشاني www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گويا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و يا کانال سازمان در پيام رسان سروش به نشاني khabaresarbazi @ از آخرين اخبار مربوطه مطلع شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar