مهر/ صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم براي دانشجوياني که بنا به شرايط کرونايي نتوانسته‌اند تحصيلات خود را به اتمام برسانند ۲ نيم سال تحصيلي تسهيلات خوابگاهي و تغذيه‌اي پيش بيني کرد.

صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم اعلام کرد: در نشست هيأت امناي صندوق رفاه دانشجويان، مقرر شد براي دانشجويان مشغول به تحصيل در دوره شيوع بيماري کرونا که در سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به زمان تقسيط بدهي صندوق رفاه مي رسند، دو نيم سال تحصيلي به زمان تعيين وضعيت بدهي و اخذ دفترچه اقساط آنان اضافه شود.

همچنين با توجه به شرايط ناشي از شيوع بيماري کرونا و رعايت حال دانشجوياني که بنا به شرايط کرونايي نتوانسته‌اند تحصيلات خود را به اتمام برسانند، در صورت وجود ظرفيت مي‌توانند به مدت دو نيم سال از خدمات خوابگاهي بهره مند شوند و نيز در طول اين مدت از خدمات تغذيه يارانه‌اي نيز برخوردار خواهند شد.

هيأت امناي صندوق رفاه دانشجويان همچنين امسال با افزايش چهار وام شهريه، وديعه مسکن، ضروري و تحصيلي براي سال تحصيلي جديد (۱۴۰۰-۱۴۰۱) تا سقف ۳۰ درصد موافقت کرد که مبالغ اين وام‌ها براي سال جديد به شرح زير است:

*مبلغ «وام تحصيلي» براي همه مقاطع تحصيلي در سال تحصيلي گذشته يک ميليون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ ميليون تومان در هر نيمسال بود که با مصوبه جديد به ۱ميليون و ۹۰۰ هزار تومان تا ۲ ميليون و ۶۰۰ هزار تومان افزايش يافت.

*مبلغ «وام ضروري» به تفکيک مقاطع مختلف تحصيلي متفاوت بود که بر اين اساس، در مقاطع کارداني، کارشناسي ناپيوسته و کارشناسي ارشد ناپيوسته حداکثر تا سقف ۷ ميليون و ۸۰۰ هزار تومان، در مقطع کارشناسي پيوسته و دکتري تخصصي ناپيوسته غير بورسيه حداکثر تا سقف ۱۰ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان و مقاطع کارشناسي ارشد پيوسته، دکتري پيوسته و دکتري حرفه‌اي حداکثر تا سقف ۱۳ ميليون تومان افزايش يافت.

*همچنين «وام وديعه مسکن» براي همه مقاطع تحصيلي در شهر تهران ۲۵ ميليون تومان، در کلان شهرها ۲۰ ميليون تومان و در ساير شهرها ۱۵ ميليون تومان در نظر گرفته شده بود که اين مبالغ نيز با ۳۰ درصد افزايش به ترتيب در تهران به ۳۲ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان و در کلان شهرها به ۲۶ ميليون تومان و در ساير شهرها به ۱۹ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان افزايش يافت.

*در نهايت بر اساس تصميمات جديد در سال تحصيلي جديد «وام شهريه» براي دانشجويان کارداني، کارشناسي پيوسته و ناپيوسته به مبلغ ۱ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان، کارشناسي ارشد پيوسته و ناپيوسته و دکتري حرفه‌اي و دکتري پيوسته ۲ ميليون و ۶۰۰ هزار تومان و دکتري تخصصي ناپيوسته ۶ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar