باشگاه خبرنگاران/ دبير ستاد مقابله با کروناي خراسان رضوي گفت: به دنبال اين هستيم که در مشهد مسدود سازي انجام شود.

سيد حميد موسوي دبير ستاد مقابله و پيشگيري از کروناي خراسان رضوي گفت: تصميم براي مسدود کردن راه هاي منتهي به مشهد در اختيار ستاد استاني نيست، اما چهارشنبه هفته گذشته پيشنهاد اين موضوع در قالب نامه به ستاد ملي و قرارگاه عملياتي ارائه شده است و منتظر پاسخ اين پيشنهاد هستيم.

او افزود: در نهايت بعد از ابلاغ ستاد ملي کرونا به دنبال اين هستيم که به خصوص در مشهد مسدودسازي انجام شود که شاهد حضور گسترده و غيرقابل کنترل زائران نباشيم.

دبير ستاد مقابله با کروناي خراسان رضوي ادامه داد: اين موضوع هم در قالب همين بسته پيشنهادي که شامل کاهش تردد و ممانعت از ورود به خراسان رضوي است، به کشور ارائه شده و موضوعي که براي ما اهميت دارد، ممانعت از ورود به مشهد است که در دهه اول هم نتيجه خوبي را در اين زمينه شاهد بوديم؛ اگر اين اتفاق بيفتد اميدواريم شاهد شرايط مناسب‌تري باشيم.

موسوي بيان کرد: همچنين قرار بر اين است که فرمانداران از مبدا توضيحات لازم را به عزاداران به منظور جلوگيري از پياده‌روي ايام پاياني ماه صفر بدهند؛ در طرح تهيه شده تدابيري براي زائران ديگري که از طريق هواپيما و قطار به مشهد عزيمت مي‌کنند هم در نظر گرفته خواهد شد؛ تدابير مربوط به کاهش تردد‌ها هم در بسته پيشنهادي وجود دارد و دسته روي هيئت‌هاي عزاداري در خيابان همچنان ممنوع است.

او تصريح کرد: در استان، سه شهرستان قرمز داريم که تعداد آن‌ها در هفته قبل ۹ شهرستان بود، ۱۸ شهرستان نارنجي و ۱۲ شهرستان نيز زرد است که به اين معناست که از پيک پنجم عبور کرده ايم.

دبير ستاد مقابله با کروناي خراسان رضوي درباره تعداد زائران اربعين خراسان رضوي تاکيد کرد: کمتر از سه هزار نفر ثبت نام کرده اند يا در حال ثبت نام هستند و فقط افرادي مي‌توانند به اين سفر عزيمت کنند که دو دوز واکسن و تست پي سي آر را انجام دهند؛ در استان سه ميليون تزريق واکسن داشته ايم و هم اکنون ۸۰ هزار دوز واکسن در روز تزريق مي‌شود که اين عدد در آينده نزديک به ۱۰۰ هزار دوز مي‌رسد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar