ايسنا/ براساس آخرين اطلاعات و آمارهاي مرکز مديريت راه‌هاي کشور تردد در گردنه حيران ۱۳۴ درصد نسبت به متوسط هفته گذشته افزايش يافته اما اين خودروها عمدتا بومي بودند

روز گذشته کليپي در فضاي مجازي از تردد خودروهاي انبوه در گردنه حيران مربوط به ساعات پاياني جمعه هفته گذشته منتشر شد که باعث شده بود اين محور مواصلاتي با ترافيک سنگيني مواجه شده و به اصطلاح بند بيايد.

در آمارهاي منتشر شده از سوي مرکز مديريت راه‌هاي کشور تردد وسائل نقليه مختلف نسبت به جمعه هفته قبل از آن يعني ۱۹ شهريورماه رشد چهار و هفت درصدي را در مسير گردنه حيران نشان مي‌دهد اما نسبت به متوسط تردد روزانه در هفته گذشته ۱۳۴ درصد و ۹۰ درصد رشد داشته است.

سهم پلاک‌هاي مشاهده شده در  روز جمعه ۲۶ شهريورماه در استان اردبيل و دوربين قبل از تونل گردنه حيران – اردبيل به سمت آستارا نشان مي‌دهد که بيش از ۷۰ درصد خودروها مربوط به استان اردبيل بوده‌اند و خودروهاي استان‌هاي ديگر مانند تهران، آذربايجان شرقي و گيلان سهم اندکي در اين ميان داشته‌اند.

البته حجم تردد و ترافيک در اين محور مواصلاتي نشان مي‌دهد با توجه به شرايط منطقه‌اي که غالبا تردد محلي و تفريحي اردبيل محسوب مي‌شود و مردم اين استان روزهاي پاياني هفته براي تفريح به اين منطقه مي‌روند. بنابراين سوابق تردد در هفته‌ها و ماه‌هاي گذشته نشان مي‌دهد اين ترافيک سنگين غيرعادي نبوده و حادثه‌اي نيز به عنوان علت ثانويه به وجود آورنده اين ترافيک سنگين نيز گزارش نشده است. گرچه اين حجم از سفر در شرايط کنوني کشور نشان مي‌دهد که پروتکل‌هاي کرونايي رعايت نشده و اين مساله ناشي از خستگي مردم به علت طولاني شدن محدوديت‌ها و رسيدن به روزهاي پاياني تابستان است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar