مهر/ متهم رديف اول شرکت مفتاح خودرو که سابقه طولاني اعتياد و مصرف مواد مخدر داشته، قبل از اعزام به زندان، در پي سکته قلبي فوت کرد.

در پي انتشار خبري مبني بر فوت ميثم رضايي متهم رديف اول شرکت مفتاح خودرو، مرکز رسانه قوه قضائيه اعلام کرد که نامبرده سابقه طولاني اعتياد و مصرف مواد مخدر داشته، قبل از اعزام به زندان، حتي در مرحله رسيدگي بدوي به پرونده به‌علت سابقه بيماري به مراکز درماني اعزام شده بود و از مراقبت‌هاي ويژه پزشکي بهره‌مند بوده و در بيمارستان لقمان تهران هم فوت کرده است.
بنابراين گزارش، پرونده شرکت مفتاح خودرو از جمله پرونده‌هاي کثيرالشاکي محسوب مي‌شود که با فوت متهم رديف اول آن رسيدگي به اين پرونده مختومه نخواهد شد؛ بلکه بخشي از اين پرونده در دست رسيدگي قضائي است و در خصوص بخش ديگر از آن نيز رأي صادر شده است.
در خصوص قسمتي از پرونده که رأي بدوي صادر شده، متهم متوفي با حدود هزار و ۶۰۰ شاکي و با اتهام کلاهبرداري شبکه‌اي به ۱۲ سال حبس و جزاي نقدي محکوم شده است و در حال حاضر پرونده در ديوان عالي کشور در مقام فرجام‌خواهي است و در صورت قطعيت حکم صادره، فرآيند رد مال با شناسايي اموال وفق مقررات انجام خواهد شد.
در پرونده دوم نيز، کيفرخواست با بيش از ۷۰ شاکي صادر شده است و در شعبه نهم دادگاه کيفري يک استان تهران در حال رسيدگي است.
شايان ذکر است؛ اموال متهم متوفي کفاف رد مال وي را در صورت قطعيت محکوميت خواهد داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar