ايرنا/ وزارت آموزش و پرورش با اعلام جزييات بازگشايي مدارس از مهرماه با اولويت مدارس روستايي و مهارتي، توفيق در بازگشايي حضوري مدارس را نيازمند «جلب مشارکت حداکثري خانواده‌ها و معلمان» دانست.
در اطلاعيه شماره (۴) وزارت آموزش و پرورش در باره بازگشايي مدارس در سال تحصيلي جديد که عصر امروز يکشنبه منتشر شد، آمده است: مديران مدارس، آگاه سازي خانواده‌ها و همکاران را نسبت به ضرورت‌هاي تعليم و تربيت حضوري و نقش آنان در کيفيت بخشي به برنامه‌ها را از طريق «انجمن اوليا و مربيان» و «شوراي معلمان» و برگزاري جلسات مشترک يا مجزاي گفت و گوي فعال و اثربخش با اوليا و مربيان، به‌صورت کاملاً برنامه‌ريزي شده و هدفمند، پيگيري کنند.
وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ريزي کرده است که پايش و مراقبت از سلامت دانش آموزان در مدرسه و همکاري با ناظران بهداشتي صورت گيرد. بازگشايي تدريجي مدارس با ارزيابي هاي بهداشتي و حداکثر آمادگي با اولويت مدارس (روستايي و عشايري ،کارگاهي و مهارتي) انجام شود.
تعداد افراد در کلاس‌ها با احتساب ۱.۵ متر فاصله و ۲.۲۵ متر مساحت براي هر نفر در نظر گرفته شود. در بخش‌هاي عمومي  نيز در مواجهه چهره به چهره فاصله ۱.۵ متر رعايت شود. فعاليت‌هاي ورزشي فرهنگي، به صورت انفرادي و با گروه هاي حداکثر ۱۵ نفره، با رعايت فاصله گذاري اجتماعي در محيط هاي باز بلامانع است.
براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش قرار است جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها به صوت همزمان در روز ۳۱ شهريورماه برگزار شود تا با اين اقدام سال تحصيلي آغاز شود، البته امسال شروع سال تحصيلي با حضور حداقلي دانش‌آموزان به صورت ترکيبي، تدريجي و تلفيقي برنامه‌ريزي شده است.
همچنين قرار است روز شنبه سوم مهرماه با حضور رييس جمهوري زنگ ماه مهر براي مدارس سراسر کشور نواخته شود.

 

 

 
 
  
  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar