رکنا/ با شکسته شدن حکم قصاص چهار مرد که به خاطر کري‌هاي اينستاگرامي دست به قتل زده بودند، آنها بار ديگر از خود دفاع کردند.
شامگاه پنجم آذرماه سال ۹۷ صداي شليک دو گلوله در يکي از محله هاي پيشواي ورامين پيچيد. همسايه‌ها که از خانه‌شان بيرون دويده بودند شاهد درگيري دسته جمعي ميان چند جوان بودند. در اين ميان کامران ۲۸ ساله که به شدت زخمي شده بود  به همراه مرد جواني به نام دانيال که از ناحيه چشم آسيب ديده بود به بيمارستان مفتح ورامين منتقل شدند.
اما تلاش پزشکان براي نجات کامران بي نتيجه ماند و وي به خاطر شدت خونريزي جان سپرد .دانيال نيز تحت عمل جراحي قرار گرفت اما چشم چپش به خاطر اصابت گلوله نابينا شد.پزشکي قانوني در گزارشي اعلام کرد کامران به خاطر ضربات متعدد قمه و شليک گلوله از پا درآمده است.
تحقيقات پليس آغاز شده بود که مشخص شد کامران در درگيري دسته جمعي با چهار نفر از دوستانش به نام هاي مهدي، ساسان، ايرج و محسن از پا درآمده است. به اين ترتيب متهمان رديابي و بازداشت شدند.
در بررسي‌ها مشخص شد  در آن درگيري مهدي اسلحه وينچستر در دست داشت و سه متهم ديگر همگي قمه داشتند.
مهدي  در بازجويي ها انگيزه جنايت را کري خواني هاي کامران در لايو اينستاگرام برشمرد و گفت: من و کامران از قبل باهم اختلاف حساب مالي داشتيم. او پولم را پس نمي داد .به همين خاطر دوستانم چند بار وساطت کردند اما او به ما بي اعتنا بود. او چندبار در لايو اينستاگرام کري‌خواني کرده بود.
آخرين بار يکي از دوستانمان آمارداده و گفته بود او قرار است به پيشوا ورامين بيايد. به همين خاطر من و دوستانم به آنجا رفتيم .ما مي‌خواستيم او را بترسانيم تا پولمان را پس بدهد. من براي ترساندن او از قبل اسلحه وينچستر خريده بودم.
 وي ادامه داد :آن شب وقتي با کامران  و دوستانش روبه رو شديم درگيري ميان ما بالا گرفت .چند نفر از دوستان کامران دعوا را شروع کردند. من دو تيرهوايي شليک کردم که يکي از گلوله ها به پاي کامران برخورد کرد  ودوستانم هم با قمه به او ضربه زدند. اما من نمي دانم چطور گلوله ديگر به  چشم دانيال برخورد کرد .من اصلا او را نمي شناختم و  هيچ خصومتي با او نداشتم .
سه متهم ديگر نيز مشارکت در جنايت را گردن گرفتند. به اين ترتيب براي آنها کيفرخواست صادر و همگي در شعبه دهم دادگاه کيفري يک استان تهران پاي ميز محاکمه ايستادند.
در آن جلسه اولياي دم کامران درخواست قصاص را مطرح کردند.
دانيال نيز گفت: من اصلا طرفين دعوا را نمي‌شناختم .براي ميانجيگري وارد دعوا شدم اما يکباره گلوله به چشمم برخورد کرد و موجب نابينايي من شد .من درخواست ديه دارم.
سپس متهمان به دفاع پرداختند.مهدي گفت من تيري که به پاي قرباني زدم کشنده نبود و به همين خاطر اتهام قتل را قبول ندارم.
ساير متهمان نيز ادعا کردند ضربه هاي کشنده را به مقتول نزده  اند.در پايان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک هاي موجود در پرونده براي چهار متهم حکم قصاص صادر کردند.
مهدي به خاطر کور شدن چشم دانيال به پرداخت ديه محکوم شد. اما اين حکم در ديوان عالي کشور تحت رسيدگي قرار گرفت و قضات ديوان عالي کشور با طرح چند ايراد حکم صادره را شکستند و خواستار رسيدگي دوباره به پرونده شدند.
قرار شد تا بار ديگر نظر پزشکي قانوني درباره علت تامه مرگ استعلام شود.
وقتي پزشکي قانوني در گزارشي اعلام کرد تمام ضربه هاي وارد شده به قرباني مي توانسته کشنده باشد بار ديگر چهار متهم در شعبه دهم دادگاه کيفري يک استان تهران از خود دفاع کردند.
در ابتداي جلسه مهدي رو به روي قضات ايستاد و گفت: ما آن شب رفته بوديم تا کامران را ادب کنيم. اما اصلاً قصد قتل او را نداشتيم .من از قبل اسلحه خريده بودم اما نمي‌دانستم اسلحه مسلح است. دو تير هوايي شليک کردم که  يکي ناخواسته  با چشم دانيال برخورد کرد و  دومين تير هم به کامران خورد.
ساسان نيز گفت :قبول دارم يک ضربه قمه به دست به کامران زدم اما قصد کشتن او را نداشتم.
ايرج و محسن نيز ابراز پشيماني کردند و گفتند: ما براي قتل به آنجا نرفته بوديم. ما رفته بوديم تا کامران را بترسانيم و حالا از مرگ او پشيمان هستيم.
چهار متهم از وکيل اولياي دم درخواست کردند تا اولياي دم را راضي به گذشت کنند.
در پايان جلسه قضات وارد شور شدند تا راي صادر کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar