ايرنا/ وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت:‌ طب سنتي را ما ايجاد کرديم، رضا شاه براي آنکه مي‌خواست فرهنگ غرب را در کشور اشاعه کند و اينکه طب سنتي ما با مذهب همراه بود، اين طب را ريشه کن کرد و ريشه طب سنتي ما به کشورهاي همجوار همچون هند رفت.
اين مطلب را بهرام عين اللهي در نخستين نشست مشترک خود حجت‌الاسلام سيد سعيدرضا عاملي دبير و اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي  عنوان کرد.

سند اسلامي شدن دانشگاه ها بسيار خوب است

وزير بهداشت در اين نشست با بيان اينکه شديدا به شوراي عالي انقلاب فرهنگي اعتقاد داريم، عنوان کرد: شورا بسياري از مشکلات را در گروه هاي مختلف رفع کرده و تداخل هايي که بعضا براي ما با نهاد و سازمان هاي مختلف به وجود مي آيد هم بايد به طرق مختلف رفع شوند.
عين اللهي با بيان اينکه سند اسلامي شدن دانشگاه ها بسيار خوب است که فکر مي کنم اجرايي نشده و شديدا اصرار داريم که اين سند را اجرا کنيم، گفت: مشکلي که امروز با آن مواجه هستيم توزيع نامتناسب آموزش در کشور است. حضرت آقا هم در آخرين ديداري که با ايشان داشتيم فرمودند هرکاري که انجام مي دهيد، پيوست عدالت داشته باشد.
وي با تاکيد بر اينکه به ماموريت گرايي معتقد هستيم زيرا بسياري از مشکلات را مي تواند حل کند، به تکنولوژي آموزشي اشاره و تصريح کرد: در جهت محروميت زدايي مي توان از اين روش ها استفاده کرد. آموزش ما بايد منطبق بر نيازهايمان باشد و به آنچه که اصلا در کشور ديده نمي شود نبايد توجه شود.

کيفيت در گرو کميت است

وزير بهداشت به برنامه هاي وزارت بهداشت براي تربيت پزشک اشاره و عنوان کرد: همزمان بايد ظرفيت ها را افزايش دهيم و هم بايد نظامي داشته باشيم که پزشکان را به کار بگيريم که بعدا به مشاغل ديگر روي نياورند. شخصا معتقدم که کيفيت در گرو کميت است، اينکه برخي مي گويند کم تربيت کنيم تا کيفيت بالا باشد، اشتباه است.
عين اللهي به موضوع بومي گزيني اشاره و بيان کرد: به اين موضوع اعتقاد داريم. اکنون در همه استان ها همه رشته هاي پايه وجود دارند و بومي گزيني را بايد اجرايي کنيم چراکه بسياري از مشکلات ما را رفع مي کند و البته با عدالت همراه است.
وي با بيان اينکه مشکل ما در عدم توازن رشته هاست، به طب سنتي اشاره و بيان کرد: طب سنتي را خود ما ايجاد کرديم، رضا شاه براي آنکه مي خواست فرهنگ غرب را در کشور اشاعه کند و اينکه طب سنتي ما با مذهب همراه بود اين طب را ريشه کردن کرد و ريشه طب سنتي ما به کشورهاي همجوار همچون هند رفت. در درجه اول بايد منابع طب سنتي را جمع آوري کنيم.

ضرورت وجود برنامه جامع پزشکي

همچنين در اين نشست دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمن تبريک به دکتر عين اللهي و آرزوي موفقيت براي ايشان در سمت جديد با بيان اينکه امام حسين (ع) يک کانون انگيزه، معرفه و شناخت براي ما هستند که همه ظرفيت ها، تقويت مي شوند، گفت: اربعين سرشار از معرفت، شناخت  و عشق است. بيش از ۶۰ مليت با تفاوت هاي فرهنگي و اجتماعي در کنار يکديگر قرار مي گيرند اما همگي همساز هستند.
حجت‌الاسلام سيد سعيدرضا عاملي با بيان اينکه اگر عشق را از زندگي حذف کنيم زندگي صنعتي مي شود، عنوان کرد: با شناخت کمي که من دارم مي دانم که فناوري هاي نو حوزه سلامت را دگرگون و پزشکي جديدي را طراحي کرده اند.
وي با تاکيد بر اينکه به برنامه جامع پزشکي نياز داريم، گفت: متاسفانه آمار تعداد پزشکان به ازاي جعيت کشور مطلوب نيست که بايد بتوانيم در اين راستا جذب پزشک را افزايش دهيم.
در ادامه نشست معاونان وزير بهداشت و اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي نظرات خود را درخصوص موضوعات مطروحه، عنوان کردند.
نخستين نشست مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي با حضور دکتر سيماسادات لاري معاون فرهنگي و دانشجويي، دکتر ابوالفضل باقري فرد معاون آموزشي، مهندس طاهر موهبتي معاون امور حقوقي، مجلس و امور استانهاي وزارت بهداشت و برخي از دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي در محل وزارت بهداشت برگزار و درباره موضوعات مختلفي بحث و تبادل نظر شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar