رکنا/ دو کولبر ایرانی هنگام گذر از مرز ترکیه به دست نیروهای ارتش هوایی این کشور جان خود را از دست دادند.
روز گذشته دو پسرعمو به نام های عالیشاه احمدی 16 ساله و سوزدار احمدی 20 ساله در حالی که برای کولبری راهی مرز ترکیه شده بودند، در پی حمله های هوایی ارتش ترکیه جان خود را از دست دادند.
گفته می شود یک گروه 8 نفره از دوستان این دو کولبر همراه آنها بودند که توسط ارتش ترکیه دستگیر شده اند.
روستای کوران آذربایجان غربی، در بخش صومای برادوست ارومیه؛ نقطه ای کوهستانی از سرزمین ماست که اکثر اهالی آن کردزبان هستند.
عالیشاه و سوزدار هم از همین اهالی کرد زبان منطقه بودند که زادگاهشان در همین روستا بود.دو پسرعموی جوان که خاطرات کودکی شان را در خانه پدربزرگ رقم خورده بود و حالا چند سالی می شد که از عالم کودکی قد علم کرده بودند و آرزوهای ریز و درشت خود را رج می زدند.
دو رفیق گرمابه و گلستان،حالا تصمیم گرفته بودند برای کسب و کار به دل سفر بزنند و خطر کنند. تا به حال به کولبری نرفته بودند اما فکر آن شاید بارها و بارها به مغزشان خطور کرده بود.
پدر سوزدار احمدی جزئیات این حادثه را اینطور شرح می دهد: «پسرم به همراه پسر برادرم برای کولبری راهی مرز ترکیه شده بودند که شنیدیم مورد حمله ارتش ترکیه قرار گرفتند و از پا در آمدند. اجساد آنها هنوز در خاک ترکیه است و نمی دانیم چه زمانی اجساد فرزندانمان را به ما تحویل می دهند.»
پدر سوزدار که در داغ از دست دادن جوان رعنای خود، تاب سخن گفتن نداشت در ادامه گفت:«اولین بار بود که فرزندم و پسربرادرم برای کولبری رفته بودند.»
ارتش ترکیه واکنشی در برابر خبر کشته شدن دو کولبر ایرانی نشان نداده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar