ایرنا/ مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از آغاز نوبت اول واکسیناسیون دانش‌آموزان متولدین ۸۲ تا ۸۳ خبر داد.

محمد محسن بیگی در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان افزود: نوبت اول واکسیناسیون که از طریق سامانه وزارت بهداشت اعلام شده و هم اکنون برای متولدین ۸۲تا ۸۳در حال انجام است و برای گروه‌های بعدی هم مجدداً اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از پیشنهادها این است که اگر بتوان هماهنگی‌ها را انجام داد بخشی از واکسیناسیون در مدارس انجام شود.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که «آیا تا زمانی که واکسیناسیون دانش‌آموزان به طور کامل، انجام نشده مدارس بازگشایی حضوری خواهند داشت، اظهار داشت: نمی‌توان این موضوع را گفت، چون ممکن است روند واکسیناسیون طولانی شود و هنوز این موضوع قابل پیش‌بینی نیست، بنابراین ممکن است زمان‌بندی مقداری تأخیر داشته باشد، اما در راستای بازگشایی‌های مدارس واکسیناسیون هم انجام می شود.

محسن بیگی ادامه داد: واکسیناسیون سنین ۱۲تا ۱۸سال اطمینان‌دهی زیادی به خانواده‌ها برای حضور دانش‌آموزان در مدارس می‌دهد، بنابراین از خانواده‌ها تقاضا داریم در این زمینه همکاری کنند تا روند واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود و بتوانیم هر چه زودتر وارد واکسیناسیون گروه‌های بعدی شویم.

وی همچنین درباره بازگشایی مدارس گفت: آموزش مدارس از روز شنبه سوم مهرماه در سطح کشور آغاز می‌شود اما آموزش حضوری در مدارسی با جمعیت دانش آموزی کمتر از ۱۵ نفر و مدارس روستایی و عشایری انجام می شود.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: در مراکز شهرها و استان‌ها که مدارس بزرگ و پرتراکم هستند تا پایان مهرماه، آموزش به صورت مجازی بوده و از پایان مهرماه و در نیمه اول آبان ماه به صورت نوبت‌بندی و برنامه‌ریزی شده، شاهد بازگشایی مدارس خواهیم بود.

محسن بیگی تصریح کرد: جشن‌ها و برنامه‌هایی هم که در قالب شکوفه‌ها گفته می‌شود به صورت نمادین و مجازی بوده و عملا حضور دانش‌آموزان را در مدارس نداریم، چون مدارس شهرها اجازه برگزاری چنین برنامه‌هایی را ندارند.

وی با یادآوری به این که از اول تا نیمه آبان، ‌مدارس براساس جمعیت نوبت‌بندی انجام داده و کلاس‌های حضوری را دایر می‌کنند، توضیح داد: تا آن زمان وضعیت بیماری هم فروکش خواهد کرد و واکسیناسیون هم نگرانی‌ها را کمتر کرده و براساس آمادگی و نوبت‌بندی آموزش حضوری هم انجام خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar