ایکنا/ سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: از اواخر مهرماه و اوایل آبان‌ماه زمینه حضورتمام دانش‌آموزان در مدارس فراهم خواهد شد. 

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز سوم مهرماه در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید که با حضور رئیس جمهور و در مدرسه فولادفر ناحیه ۲ شهرری برگزار شدف با بیان این که در آستانه مهر دیگری هستیم و تقریباً بعد از دو سال وقفه آموزشی در مهری دیگر با حضور رئیس جمهوری آغاز فصل رویش و شکوفایی غنچه‌های علم و دانش را در بوستان تعلیم و تربیت در مدارس کشور شاهد هستیم، اظهار کرد: امروز که مقارن با هفته دفاع مقدس است باید نام شهیدان و معمار کبیر انقلاب را گرامی بداریم و شایسته است که با این نگاه، آغاز سال تحصیلی جدید را به تمام دانش‌آموزان، معلمان، فرهنگیان و اولیای دانش‌آموزان تبریک بگوییم.

کاظمی یاد و نام دانش‌آموز «علی لندی» قهرمان ملی کشور را که مانند شهید فهمیده تربیت شده مکتب انقلاب بود و آسمانی شد؛ گرامی داشت و افزود: هرچند کرونا فرایند‌های آموزشی و تربیتی را متوقف کرد و چالش‌های زیادی را سپری کردیم، اما با همت جامعه فرهنگیان، مدیران و آموزگاران و تمام نیرو‌های دست اندرکار در کار تعلیم و تربیت توانستیم امر آموزش را تداوم بخشیم و اجازه ندادیم جریان یادگیری متوقف شود.

وی افزود: در آستانه مهری دیگر بر آن هستیم با توکل بر خدا و پیروی از منابع سرشار هدایت و تربیت قرآن و سیره اهل بیت و با تکیه بر رهنمود‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و در چارچوب سند تحول بنیادین و همچنین بر اساس واکاوی نقاط قوت و ضعف دو سال گذشته، سال تحصیلی جدید را با شعار تضمین سلامت، استمرار آموزش و ارتقای کیفیت آغاز کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: باور داریم هیچ سرمایه‌ای بالاتر از کودکان و نوجوانان برای تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و تحقق آینده روشن برای مسلمان ایران در اختیار نداریم.

وی بیان کرد: خود را متعهد می‌دانیم با تمام توان در جهت تربیت نسلی آگاه، بالنده، خلاق، دین‌باور، انقلابی و مفتخر به هویت‌های اسلامی ایرانی، تلاش کنیم و باور داریم هیچ سرمایه‌ای بالاتر از کودکان و نوجوانان برای تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و تحقق آینده روشن برای مسلمان ایران در اختیار نداریم.
 
حضور تمام دانش‌آموزان در مدارس از اواخر مهر و اوایل آبان
 
کاظمی همچنین در حاشیه آغاز سال جدید تحصیلی با اشاره به این که هم اکنون، ۳۰ درصد دانش‌آموزان از ظرفیت حضوری استفاده می‌کنند؛ گفت: از اواخر مهرماه و اوایل آبان ماه زمینه حضورتمام دانش‌آموزان در مدارس فراهم خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: امروز سوم مهرماه زنگ آغاز سال تحصیلی تمام مدارس کشور است و هیچ مدرسه‌ای بدون فعالیت نیست.

کاظمی افزود: براساس برآورد‌های ما حدود ۳۰ درصد دانش‌آموزان از ظرفیت حضوری استفاده می‌کنند؛ دانش‌آموزان مناطق عشایری، روستایی، مناطق کم جمعیت و کارگاه‌های مهارتی هنرستان‌ها حضوری به مدرسه خواهند رفت.

وی تصریح کرد: با آمادگی مدارس، ایجاد زیرساخت‌های بهداشتی، حفظ سلامت دانش‌آموزان و تشخیص اولیا و مربیان و منطقه به سمت برگزاری کلاس‌های حضوری، ترکیبی و تدریجی خواهیم رفت. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده از اواخر مهرماه و اوایل آبان ماه زمینه حضور تمام دانش‌آموزان در مدارس فراهم خواهد شد.

کاظمی همچنین درباره احراز هویت دانش‌آموزان در شبکه شاد بیان کرد: این موضوع از دیروز آغاز شده است؛ ممکن است تعداد کمی از دانش‌آموزان ثبت نام نکرده باشند شاد این ظرفیت را در اختیار معلم قرار می‌دهد که ظرفیت ایجاد و مدیر مدرسه نیز دانش‌آموز جا افتاده را با کلاس مرتبط کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar