آخرین خبر/ در حالی که از روزهای پیش مسئولین از بسته بودن تمامی مرزهای زمینی ایران به روی زائران اربعین خبر داده بودند اخبار ضد و نقیض و همچنین عکس ها و فیلم هایی نشان می دهد که عبور زمینی از مرز شلمچه آزاد شده است. این در حالی است که وزارت کشور همچنان در خواب سنگین به سر برده و هیچ گونه اطلاع رسانی دقیق ومنظمی برای اطلاع هموطنانمان منتشر نمیکند و همه در سردرگمی به سر میبرند.

چند روز مانده به اربعین مسئولان وزارت کشور که متولی امر مراسم اربعین هستند اعلام کرده بودند که تردد به عراق از مرزهایی هوایی انجام می گیرد اما با نزدیک شدن به روز اربعین شاهد ازدحام در مرزهای زمینی به عراق است و تصاویر منتشر شده از مرزها بی نظمی گشترده در این مناطق را نشان می دهد.

بسته بودن همه مرزهای غربی و جنوبی کشور (برای سفر به عراق)

برخلاف سخنان نادرست یکی از خبرنگاران در ارتباط با شبکه خبر (خبر 13)، همه مرزهای کشور برای سفر به عراق (شلمچه، مهران و ...) همچنان بسته است.

به گزارش فارس، رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه مرزهای زمینی هم‌چنان روی زائران اربعین بسته است، گفت: بستن مرزهای زمینی سیاست دولت عراق است و تا این لحظه هم هیچ مصوبه و دستورالعملی برای بازگشایی مرزها از سوی عراق نداشتیم.

از شب گذشته تاکنون در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی اخباری مبنی بر باز شدن مرزهای زمینی به ویژه مرز مهران و شلمچه روی زائران منتشر می‌شود و بسیاری از افراد با تبلیغات گسترده سعی در تجمع زوار پشت مرزها دارند.

احمد محمدی‌فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه مرزهای زمینی از سوی دولت عراق بسته است، اظهار داشت: سیاست دولت عراق برای حضور زائران خارجی اربعین تشرف هوایی بود. به همین دلیل مرزهای خود را روی زائران خارجی بست و هیچ زائری با وجود داشتن ویزا امکان ورود به عراق از طریق مرزهای زمینی را ندارد.

وی با اشاره به اینکه اخبار منتشر شده درباره بازگشایی مرزها صحت ندارد، افزود: مرزهای زمینی برای زائران اربعین بسته است. اما افرادی که موافقتنامه یا ویزای کاری و تحصیلی دارند، طبق ماه‌های گذشته می‌توانند از مرز عبور کنند.

سخنگوی ناجا نیز در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه خبر باز بودن مرز شلمچه کذب است، گفت: مرزهای چهارگانه زمینی جمهوری اسلامی ایران به سمت عراق کماکان بسته بوده و تردد زوار از سمت ایران به عراق ممنوع است.

توضیحات فرمانده انتظامی خوزستان درباره تردد زائران اربعین از مرز شلمچه

فرمانده انتظامی استان خوزستان: با توجه به تکمیل ظرفیت اعلام شده، در حال حاضر مرز بسته است و از آنجایی که امکان افزایش ظرفیت اعزام زائران وجود ندارد از هموطنان عزیز خواهشمندیم هیچ گونه مراجعه‌ای به مرزها نداشته باشند.

کسانی که امروز اجازه تردد به آنها داده شد عمدتا دارای پاسپورت، ویزای اضطراری یا هوایی و تست پی سی آر بوده‌اند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar