مهر/شهردار تهران گفت: باید جمعیت در راهپیمایی جاماندگان را به گونه‌ای رهنمون کنیم که آسیبی به سلامت مردم وارد نشود.


علیرضا زاکانی شهردار تهران، در جلسه ستاد جاماندگان راهپیمایی اربعین با مدیران شهری و مدیران مرتبط گفت: اربعین برای ما یک نعمت و تجمع و جلوه آخرالزمانی جبهه حق و برای ما افتخار است که این فرصت نصیب ما شد که خادم کسانی باشیم که دلشان در کربلا است در حالی که جسمشان امکان حضور در کربلا را پیدا نکرد.


زاکانی افزود: امیدواریم فردا در اربعین حسینی با هماهنگی جدی خدمتگزاری شایسته‌ای داشته باشیم و این خدمت باید از پنج ویژگی نظم، امنیت، سلامت (با توجه به بیماری مهلک کرونا فاصله گذاری و عدم تجمع باید مورد تاکید باشد)، خدمت و ایجاد و حفظ یک فضای معنوی برخوردار باشد.

وی با تاکید بر این موضوع که کیفی بودن خدمات و برنامه‌ها برای مراسم اربعین حسینی مهم است، تصریح کرد: کیفی بودن خدمات و برنامه‌ها از این جهت مهم است چرا که دل‌های مشتاق به این عرصه می آیند و این حضور نیازمند خدمات شایسته ای است و باید اعلام کنم ۷ منطقه شهرداری درگیر این مراسم است، اما بیشترین درگیری با منطقه ۲۰ است و اگر نیاز باشد مناطقی که درگیر نیستند را به عنوان پشتیبان شهرداری منطقه ۲۰ به میدان خواهیم آورد.

شهردار تهران با بیان اینکه باید فضا را به شکلی تنظیم کنیم که مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین دچار انسداد نشود، توضیح داد: در بحث حمل و نقل باید طوری عمل کنیم که حتی اگر کسی خواست از وسط مسیر برگردد، امکان این انتقال را داشته باشیم و حتی‌الامکان بار جمعیت به آخر مسیر منتقل نشود و گره در آن به وجود نیاید.

زاکانی افزود: با توجه به شرایط فعلی در عراق و وضعیت مناسب واکسیناسیون در کشور، پیش بینی می‌شود که راهپیمایی‌های اربعین در سراسر کشور پرشور تر از سال‌های گذشته برگزار شود بنابراین باید جمعیت را به گونه‌ای رهنمون کنیم که آسیبی به سلامت مردم وارد نشود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar