فارس/ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم نیاز به زیارت، فعالیت اجتماعی و کسب و کار دارند، گفت: ضروری است قرنطینه هوشمند را جایگزین قرنظینه عادی کنیم و به‌زودی دستورالعمل اجرایی آن در ستاد ملی کرونا صادر خواهد شد.

دکتر بهرام عین‌اللهی امروز در آیین تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در تالار شهید هاشمی‌نژاد بیمارستان امام رضا(ع) مشهد اظهار کرد: مسئله مهم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بحث قرارگاه جهاد سلامت در بهداشت است و مهم ترین ماموریتی که برای این دانشگاه در نظر گرفتیم ساختن بیمارستان و ساختمان نیست بلکه نرم افزارهای سلامت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امروز کرونا نشان داد که هر چه در بهداشت سرمایه‌گذاری کنیم، این سرمایه گذاری اثربخشی بیشتری نسبت به درمان دارد بنابراین انتظار داریم حرکات جدی در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های کرونایی در کشور گفت: در چند هفته آینده تحولی در قرنطینه ایجاد خواهد شد و قرنطینه عادی به قرنطینه هوشمند تبدیل می‌شود.

عین اللهی تشریح کرد: در قرنطینه هوشمند افرادی که واکسینه می شوند می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند و لازم نیست بسیاری از ممنوعیت‌های فعلی را داشته باشیم، هر فردی که واکسن می‌زند می‌تواند با اپلیکیشنی که طراحی شده کد شناسایی خود را دریافت کند و بسیاری ازامور را انجام دهد و لازم نیست همه را محدود کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی متذکر شد: مردم نیاز به زیارت، فعالیت اجتماعی و کسب و کار دارند بنابراین ضرورت دارد قرنطینه هوشمند را جایگزین کنیم و دستورالعمل اجرایی آن به زودی در ستاد ملی کرونا صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه ا فکر می کردیم واکسن به شکل باران باشد، اما به شکل سیل آمد، ابراز کرد: تا کنون نزدیک به ۵۳ میلیون دز واکسن تزریق شده است.

عین‌اللهی ادامه با اشاره به اینکه تنها در یک هفته گذشته ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار واکسن تزریق کردیم، افزود: دستیابی به این موفقیت در واقع نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی است چرا که هر برنامه و حرکتی که متکی به مردم باشد موفق می شود.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar