ایرنا/ تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: برخی خال کوبی ها، آرایش های موی سر، رفتار و حرکات و غیره که امروز در بین ورزشکاران مشاهده می شود اثر تبلیغات فرهنگی تمدن غرب در بین آنها است و مسوولان فرهنگی و ورزشی ما نیز باید نسبت به بروز بیرونی فرهنگ و ارزش های دینی در بین ورزشکاران برنامه ریزی کنند.

آیت الله سیدمحمد سعیدی افزود: محمد صلاح بازیکن مصری تیم لیورپول انگلستان وقتی گل می‌زند به سجده می‌رود این یک کار فرهنگی تاثیرگذار در دنیای ورزش است که از عقاید وی سرچشمه گرفته است.

امام جمعه قم افزود: حضور، رفتار و شعارهای تماشاگران در ورزشگاه ها در ایران باید متفاوت از برخی کشورها باشد و اصول اخلاقی و حرفه ای باید بصورت کامل رعایت شود.

وی بیان کرد: فلسفه ورزش در اسلام با تعریفی که دیگران از آن کرده اند متفاوت است؛ ورزش در اسلام تقویت روح برای عبودیت خداوند متعال است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به اهدای دکترای افتخاری به رییس جمهوری در سفر اخیر به تاجیکستان، گفت: رییس جمهوری ضمن قبول لباس مرسوم آن کشور که امر پسندیده ای بود تاکید کرد که طلبه است و به طلبه بودن نیز افتخار می کند که بسیار قابل تحسین بود.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar