تسنیم/ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از نشست مشترک با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت، خبر از سرگیری صدور ویزای گردشگری ایران را داد.

ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سرگیری صدور ویزای گردشگری پس از نشست مشترک وی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر روز دوشنبه 26 مهرماه 1400 برگزار شد، خبر داد و گفت: پس از جلسات متعدد حاکمیتی و کارشناسی، با برگزاری جلسه‌ روز دوشنبه با وزرای محترم امور خارجه و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی صدور ویزای گردشگری از سرگرفته می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: آئین‌نامه این موضوع با رعایت دقیق پروتکل‌ها توسط وزارتخانه ما نوشته شد و با جوانب ایمنی بالا اجرا خواهد شد همچنین در ماه گذشته با پیگیری وزارتخانه و هماهنگی خوب ستاد کرونا و شخص آقای دکتر عین‌الهی به طور ویژه واکسیناسیون عوامل گردشگری در دستور قرار گرفت.

ضرغامی همچنین از همه همکاران خود و صنوف درگیر با گردشگری خارجی تقاضا کرد که با همه وجود و جدیت بر اجرای دقیق پروتکل‌ها مراقب کنند و اجازه هیچگونه بی‌احتیاطی و غفلت از این موضوع را ندهند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن بیان این موضوع که ما قطب گردشگری جهانی هستیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه علی‌رغم مزیت‌های ویژه تاریخی، طبیعی، زیارتی، سلامت آموزشی و سایر جاذبه‌ها هرگز در مقام درخور در سطح جهانی نبوده‌ایم و بیماری کرونا هم در طول این مدت مزید بر علت شد.

گفتنی است از فروردین سال 99 در پی انتشار و همه‌گیری ویروس کرونا صدور ویزای گردشگری  ایران برای گردشگران خارجی متوقف شد و تنها مجوز سفرهای درمانی، تجاری و تحصیلی به ایران داده شد، هرچند در پی مطالبات فعالان گردشگری  از خرداد ماه همان سال موضوع بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی چندین مرتبه در ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح شد اما هر بار با شیوع سویه جدید کرونا  این موضوع متوقف شد.

بر این اساس و به دنبال مطالبه و درخواست‌های مکرر فعالان گردشگری، سید عزت الله ضرغامی چندی پیش و همزمان با روز جهانی گردشگری خبر از سرگیری صدور ویزای توریستی ایران و تردد گردشگران خارجی از مرزهای زمینی و هوایی پس از 19 ماه توقف، با دستور رییس‌جمهور از آبان‌ ماه امسال خبر داد و با انتشار توئیتی در فضای مجازی از آقای رییس‌جمهور به دلیل مواضع عالمانه و حمایتگرانه نسبت به صنعت گردشگری در جلسه دولت (چهارم مهرماه) و دستور تسریع در صدور ویزای گردشگری تشکر کرد.

حالا اما ضرغامی پس از نشست مشترک وی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت که در ظهر روز دوشنبه 26 مهرماه 1400 برگزار شد، خبر از سرگیری صدور ویزای گردشگری ایران را داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar