رکنا/ پسر جوان که برادرش را در میدان خراسان به قتل رسانده بود پس از 20 روز فرار دستگیر شد.
ساعت‌۱۳ یکشنبه 7 شهریورماه امسال ماموران کلانتری 159 بیسیم در جریان قتل پسر جوانی در حیاط خانه قدیمی در میدان خراسان قرار گرفتند و خیلی زود تیمی از ماموران برای تحقیق به محل اعزام شدند و با جسد مرد 40 ساله در وسط حیاط روبرو شدند.
همین کافی بود تا تیمی از کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس مصطفی واحدی از شعبه 11 دادسرای امور جنایی تهران برای تحقیق وارد عمل شوند و در تحقیقات ابتدایی مشخص شد که برادر کوچکتر دست به قتل برادرش زده است.
ماموران در ادامه پی بردند که 2 برادر در طبقه اول خانه 2 اتاق دارد که در یکی از اتاق ها خواهر مقتول و اتاق دیگر قاتل زندگی می کند و در طبقه دوم مقتول همراه 2 برادر و مادر 70 ساله شان زندگی می کنند.
تحقیقات پلیسی نشان از آن داشت که آرش قصد درست کردن غذا در حیاط خانه را داشته که برادر کوچکتر به نام کیومرث به او اعتراض کرده و در این درگیری مرگبار آرش به قتل می رسد و کیومرث از خانه فرار می کند.

قتل برادر بخاطر آشپزی
کارآگاهان در ادامه خواهر آرش را هدف تحقیق قرار دادند و دختر جوان گفت: برادرم کیومرث در یکی از اتاق‌های طبقه اول زندگی می‌کرد و من هم در اتاق دیگری زندگی می‌کردم و 3 برادر دیگرم و مادرم در طبقه دوم زندگی می‌کردند، اما ما داخل حیاط اتاقکی داشتیم که داخل آن آشپزی می‌کردیم.
وی ادامه داد: برادرم آرش گاهی برای آشپزی به اتاق داخل حیاط می‌آمد که کیومرث همیشه اعتراض می‌کرد و می‌گفت شما باید در همان طبقه خودتان آشپزی کنید. آن‌ها همیشه سر این موضوع با هم اختلاف داشتند اما ما هرگز فکر نمی‌کردیم که برادرم روزی دست به چاقو ببرد و برادر بزرگتر خودش را به خاطر آشپزی به قتل برساند. لحظه حادثه آرش برای آشپزی به طبقه پایین آمد و به داخل اتاق داخل حیاط رفت که متوجه سر و صدای برادرم از داخل اتاق شدم که به او اعتراض می‌کرد. هنوز لحظاتی نگذشته بود که ناگهان کیومرث از پنجره خودش را به داخل حیاط انداخت و با آرش درگیر شد به سرعت خودم را داخل حیاط رساندم که دیدم کیومرث با چاقو ضربه‌ای به آرش زد و بعد هم فرار کرد. برادر بزرگترم خونین نقش بر زمین شد که با داد و فریاد درخواست کمک کردم، اما قبل از اینکه اورژانس برسد برادرم به‌خاطر شدت خونریزی فوت کرد.

قتل بخاطر ارثیه پدری
برادر آرش نیز در تحقیقات گفت: وقتی پدرم فوت کرد و این خانه را برای ما به ارث گذاشت اختلافات برادر بزرگترم با کیومرث که برادر کوچکم است، شروع شد.
کیومرث دوست داشت خانه ارثی را بفروشیم و هرکس سهم خود را بردارد و از یکدیگر جدا زندگی کنیم، اما برادر بزرگترم قبول نمی‌کرد و می‌گفت بهتر است خانه را نگه داریم و همگی در یک جا زندگی کنیم.
او معتقد بود که بهتر است فعلاً خانه را نفروشیم و همه با هم زندگی کنیم، چون مادرمان تنها می‌شد. به‌هر حال آن‌ها همیشه با هم به خاطر خانه ارثی مشاجره لفظی داشتند و گاهی با هم درگیر می‌شدند.
وی ادامه داد: در گیری آن‌ها سر ارث و میراث بود و آشپزی در آشپزخانه داخل حیاط هم بهانه‌ای شد که با هم درگیر شوند و این حادثه تلخ اتفاق بیفتد.

دستگیری جوان برادرکش
تحقیقات برای دستگیری کیومرث ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اداره 10 اطلاع پیدا کردند که پسر جوان به تهران بازگشته است و همین کافی بود تا ماموران در عملیاتی غافلگیرانه کیوث را دستگیر کنند.
کیومرث پس از دستگیری در اعترافاتش گفت: آرش همیشه در کارهای من دخالت می کرد و چون من در اتاق طبقه اول زندگی می کردم همیشه به اتاقم سرکشی می کرد و همین باعث اختلاف ما شده بود که در آن روز دوباره با هم درگیر شدیم و در یک لحظه کنترلم را از دست دادم و دست به چاقو شدم.
وی افزود: پس از قتل به یکی از شهرهای جنوبی کشور رفتم و مدتی در آنجا بودم تا اینکه تصمیم گرفتم به تهران بازگردم و وقتی به تهران رسیدم دستگیر شدم.
بنا بر این گزارش، مادر کیومرث که تنها اولیای دم پرونده قتل خانوادگی است قبل از دستگیری فرزندش با حضور در دادسرای امور جنایی تهران پسرش را بخشید و رضایت داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar