رکنا/ پسر جوان که در یک درگیری خونین دست به قتل زده بود پس از 4 سال زندان، بخشیده شد.
عصر 28 اسفند سال 1396 بود که ماجرای درگیری مرگبار 2 جوان به کلانتری 119 مهرآباد مخابره شد و تیمی از ماموران برای تحقیق وارد عمل شدند.
ماموران در تحقیقات میدانی پی بردند که قربانی جنایت به نام محمدرضا شب قبل در یک میهمانی با فردین درگیر شده که با وساطت دوستانشان این درگیری پایان می گیرد  اما فردین که از محمدرضا کینه به دل داشته برای ادامه به سراغ محمدرضا می رود.
بررسی ها نشان از آن داشت که فردین همراه یکی از دوستانش به جلوی در خانه محمدرضا می رود و فردین در تماس با محمدرضا شروع به فحاشی و تهدید می کند که در ادامه محمدرضا با برداشتن چاقو آشپزخانه از خانه خارج شده و بار دیگر بین محمدرضا و فردین درگیری رخ می دهد که فردین با ضربه چاقو به قتل می رسد.
همین کافی بود تا تیمی از کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس ویژه قتل در صحنه جرم حضور پیدا کنند و تحقیقات پلیسی برای دستگیری محمدرضا کلید زده شد و خیلی زود ماموران با اقدامات پلیسی محمدرضا را دستگیر کردند.
محمدرضا پس از دستگیری به قتل فردین اعتراف کرد و گفت: شب درگیری مرگبار با فردین در میهمانی با هم درگیر شدیم که با وساطت دوستانمان این درگیری پایان گرفت و فکر نمی کردم فردین از من کینه داشته باشد تا اینکه فردای آن روز فردین همراه یکی از دوستانش به جلوی در خانه مان آمد و در تماس تلفنی شروع به فحاشی و تهدید من کرد.
وی افزود: فردین مرا تهدید می کرد که من عصبانی شدم و با برداشتن چاقوی آشپزخانه از خانه خارج شدم و فردین به سمت من حمله کرد و من نیز با او درگیر شدم. باور کنید قصد قتل نداشتم و برای دفاع از خودم چاقوکشی کردم.
بدین ترتیب پس از صدور کیفرخواست، پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و با توجه به درخواست اولیای دم به قصاص، قضات دادگاه پس از دادگاه حکم اعدام را برای محمدرضا صادر کردند.
در حالی که محمدرضا در صف اجرای حکم قصاص در زندان قرار داشت پرونده برای صدور اجرای حکم به شعبه 3 اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.
پسر جوان در انتظار چوبه دار قرار داشت تا اینکه خانواده فردین پس از 4 سال با حضور در شعبه 3 اجرای احکام و پیش روی بازپرس حسین گودرزی اعلام رضایت کردند و قاتل پسرشان را بدون هیچ شرط و دریافت پولی بخشیدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar