مهر/فعالان گردشگری این روزها برای پذیرش مسافران در زمان تعطیلات آماده می شوند.از سوی دیگر همین روزها دستورالعمل جذب گردشگران خارجی اعلام خواهد شد تا صنعت گردشگری بعد از ۲۰ ماه احیا شود.

با واکسیناسیون ۴۹ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر که دوز اول واکسن کرونا و ۲۶ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۷۴ نفر که دوز دوم را تزریق کردند؛ در مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۷۶ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۷۸۱ دوز رسیده است.

این آمار نشان می‌دهد نیمی از جامعه با تزریق دز اول به ایمنی تقریبی رسیده‌اند بنابراین مجوز بازگشایی بسیاری از مراکز گردشگری و تاریخی در کشور داده شده و خیلی از افراد می‌توانند بدون داشتن مشکل در تردد به سفرهای استانی بروند. در همین حین، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی از صدور ویزای گردشگری خبر می‌دهد اتفاقی که صنعت گردشگری نزدیک به دوسال است انتظارش را می‌کشد. هر چند تعداد گردشگران خارجی به ایران زیاد نیست و در آخرین آمار قبل از کرونا، نزدیک به ۹ میلیون گردشگر ورودی داشتیم اما با بسته شدن مرزها همین تعداد گردشگر هم پشت درها ماندند. بدتر آنجا بود که کسی نمی‌دانست چه زمانی می‌توان به گردشگران ورودی مجوز سفر داد.

از طرف دیگر مردم زیادی که منتظر بودند تا با خیال راحت به سفر بروند، این روزها جاده‌ها را باز و شهرها را زرد رنگ دیدند بنابراین امکان سفر برایشان فراهم شده است. به خصوص اینکه در تعطیلات مهر ماه محدودیتی برای تردد وجود نداشت و خیلی‌ها راه چهار ساعته شمال را ۱۶ ساعته طی کردند!

جاده‌ها شلوغ شد و مراکز اقامتی و گردشگری در کشور باز و پر از مسافر بودند. رستوران‌های شهرهای شمالی کشور مملو از مسافرانی بود که می‌خواستند دلی از عزا در بیاورند. این اتفاق از فردا نیز می‌افتد. همزمان با ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و تعطیلی روز یکشنبه و همزمانی آن با تعطیلات آخر هفته از الان بسیاری از مراکز اقامتی رزرو شده‌اند و احتمال ترافیک در جاده‌های گردشگری بسیار زیاد است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar