دیده‌بان ایران/ سید ولی‌الله حسینی؛ یکی از وکلای آرمان عبدالعالی در توضیح علت توقف دوباره اجرای حکم گفت: «گویا افرادی به پدر آرمان مراجعه کردند و گفتند دختری با مشخصات غزاله در سیستان و بلوچستان دیده‌اند که قصد رفتن به پاکستان داشته است. شهود شهادت دادند و مجددا به دیوان ارجاع شد. برای همین سه‌شنبه درخواست توقف اجرای حکم را دادیم.
 
 اجرای حکم قصاص «آرمان عبدالعالی» که قرار بود بامداد دیروز باشد، برای سومین بار طی دو سال گذشته و برای دومین بار ظرف هفته جاری متوقف شد. آرمان عبدالعالی؛ سال 1392 با اتهام به قتل رساندن غزاله شکور دستگیر و راهی زندان و با حکم دستگاه قضایی به قصاص محکوم شد اما تا امروز، اجرای این حکم، سه بار متوقف شده است.  

«غزاله شکور»؛ دختر ۱۹ساله‌ای بود که سال 1392 در ترکیه و در یک سفر خانوادگی با آرمان آشنا شد و در یک مشاجره با آرمان، بنا به اعترافات متهم، توسط ضربات میله بارفیکس به قتل رسید و جسدش داخل یک چمدان و در سطل زباله خیابان رها شد در حالی که تا امروز، هیچ سرنخی از جسد مقتول پیدا نشده است .

همین ابهام، این روزها بار دیگر پرونده «آرمان و غزاله» را در میان سایر پرونده‌های قضایی؛ تبدیل به تیتر اول رسانه‌ها کرده است. آرمان پیش از این در اعترافاتش درباره روز حادثه گفته بود: «من و غزاله می‌خواستیم ازدواج کنیم. روز حادثه وقتی پدر و مادرم نبودند، او را به خانه دعوت کردم. او گفت می‌خواهد برای زندگی به خارج از کشور برود و بهتر است رابطه‌مان را تمام کنیم. برای یک لحظه عصبانی شدم. او را هل دادم و سرش به کنار تخت برخورد کرد.

سپس چند ضربه با میله بارفیکس به سرش زدم. ترسیده بودم. جنازه را داخل کیسه زباله و سپس یک چمدان گذاشتم و در سطل زباله محل انداختم.»  آرمان پس از اعتراف به قتل غزاله؛ در دادگاه کیفری، به قصاص محکوم شد. او با وجود اعتراف به قتل، پس از مدتی، اقرارهای خود را پس گرفت و گفت: «غزاله بر اثر یک حادثه، جانش را از دست داده.»  با وجود اعترافات آرمان؛ تاکنون تلاش‌ها برای کشف جسد غزاله بی‌نتیجه مانده است. در حالی که آرمان روز دوشنبه ۲۶مهرماه سال جاری، برای اجرای حکم قصاص، به قرنطینه منتقل شده بود، ساعت 23 سه‌شنبه و ساعاتی پیش از اجرای حکم، دوباره به زندان برگردانده شد و اجرای حکم او برای چندمین بار متوقف شد. 

سید ولی‌الله حسینی؛ یکی از وکلای آرمان عبدالعالی در توضیح علت توقف دوباره اجرای حکم به «وکلاپرس» گفت: «گویا افرادی به پدر آرمان مراجعه کردند و گفتند دختری با مشخصات غزاله در سیستان و بلوچستان دیده‌اند که قصد رفتن به پاکستان داشته است.

شهود شهادت دادند و مجددا به دیوان ارجاع شد. برای همین سه‌شنبه درخواست توقف اجرای حکم را دادیم. قتل عمد مستلزم وجود سوء‌نیت است. در حالی که آرمان هیچ مشکلی با غزاله نداشته است. غزاله تماس گرفته بود که نزد آرمان برود. آرمان هیچ‌گونه جنونی هم نداشت. قتل بر اثر حادثه، قتل عمد نیست.

اگر قتلی بوده، قتل غیرعمد است. در قصاص باید احتیاط کرد. به فرموده امام علی(ع)؛ اگر هزار گناهکار آزاد شوند بهتر از این است که بی‌گناه بمیرد. اگر این رای اجرا شود نقطه سیاه و تاریکی در سابقه دستگاه قضا خواهد بود.»


گفت‌وگو  با   پدر آرمان  عبدالعالی 

هر  اقدامی  به  ضرر  پسرم  تمام  می‌شود

یکی از خانواده‌هایی که شرایط مشابه با خانواده غزاله شکور را داشتند، می‌خواهند با خانواده غزاله شکور ملاقاتی داشته باشند. نظر شما در این خصوص چیست؟

به هیچ عنوان؛ به هیچ عنوان این کار را نکنید. هر اقدامی به ضرر پسرم تمام می‌شود. 

در لحظات آخر، شاید این خانواده؛ به دلیل شرایط مشابه بتواند خانواده غزاله را راضی کند و نظرشان را تغییر دهد. با این  وجود  باز هم  مخالفت  می‌کنید؟ 

گویا قصد دارید پسر من اعدام  شود! 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar