فارس/ رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شناسایی فردی که با درج آگهی جعلی استخدام تایپیست در منزل از افراد جویای کار کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: با ارائه مرجوعه قضایی توسط شکات متعدد به این پلیس مبنی اینکه با مشاهده آگهی استخدام تایپیست در منزل با آگهی دهنده تماس و مبلغ ۷۰۰ هزار ریال بابت تشکیل پرونده استخدامی پرداخت و پس از آن پاسخگوی تماس آن‌ها نبوده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای اصفهان گفت: بنا به اظهار شاکیان، فرد کلاهبردار پس از جلب اعتماد و تبلیغات فریبنده مبنی بر تضمین درآمد و ارائه مزایای شغلی، وعده عودت مبالغ دریافت شده را در اولین حقوق پرداختی آن‌ها عنوان کرده است.

وی افزود: با اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان، متهم شناسایی و اظهار داشت که با هدف کسب منافع مالی اقدام به انتشار آگهی‌های جعلی استخدام تایپیست در منزل کردم و به این ترتیب پس از دریافت مبالغی از متقاضیان، تلفن همراه خود را از دسترس خارج می‌کردم.

رئیس پلیس فتای اصفهان به شهروندان و بخصوص افراد جویای کار توصیه کرد: یکی از شگردهای مجرمان سایبری کلاهبرداری مبالغ اندک ولی به تعداد انبوه است بنابراین مراقب آگهی‌ها و تبلیغاتی که در سایت‌هایی نظیر شیپور و دیوار و یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود باشند و پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى حتی مبالغ اندک را به صورت حضوری و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar