فارس/ سفیر ایران در بغداد در توئیتی نوشت: هموطنان ایرانی از امروز می‌توانند بدون ویزا و با در دست داشتن گذرنامه معتبر و ملاحظات پروتکل‌های بهداشتی از طرق هواپیما به عراق سفر کنند.
ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد امروز (دوشنبه) سوم آبان در توئیتی نوشت: ضمن تبریک میلاد رسول الله (ص) به اطلاع هموطنان عزیز می‌رسانم از امروز می‌توانند بدون ویزا (روادید) و با در دست داشتن گذرنامه معتبر و ملاحظات پروتکل‌های بهداشتی از طرق هواپیما به عراق سفر کنند.

* عراقی‌ها هم بدون ویزا از طریق هوایی می‌توانند به ایران سفر کنند

وی همچنین در توئیت دیگری نوشت: ضمن تبریک میلاد رسول الله (ص) به اطلاع اتباع محترم عراق می‌رساند از امروز می‌توانند بدون اخذ ویزا و با در دست داشتن گذرنامه معتبر و ملاحظات پروتکل‌های بهداشتی از طریق هوایی به ایران مسافرت کنند.
در سفر اخیر مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق به تهران لغو روادید برای اتباع ایرانی به منظور سفر به عراق از طریق هوایی مورد توافق قرار گرفت و مقرر شد که ترتیبات اجرایی آن صورت بگیرد.
سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در اظهاراتی بیان کرده بود: ما لغو روادید را برای اتباع عراقی تصویب کردیم و منوط به عمل متقابل از سوی دوستان عراق بود که در پی سفر الکاظمی به تهران، برای ترددهای هوایی این توافق انجام شد و ترتیبات اجرایی آن هم طی روزهای آتی صورت خواهد گرفت. (اینجا بخوانید)
ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد چندی پیش در گفت‌وگویی ابراز امیدواری کرده بود که بعد از مراسم اربعین این تصمیم (لغو روادید برای سفرهای هوایی) از سوی دولت عراق اجرایی شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar