همشهری/ به‌ دنبال صدور حکم 10‌ماه حبس برای سارق 3بسته بادام هندی در قم، مرکز رسانه قوه قضاییه از تشکیل هیأت ویژه در دادگستری قم برای رسیدگی به این حکم خبر داد.

در روزهای گذشته انتشار حکم عجیب یک قاضی برای سارق 3بسته بادام هندی از یک مغازه، بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت. حکم منتشر شده از این حکایت داشت که مردی پس از ورود به مغازه‌ای اقدام به خرید کرده و اجناس خریداری شده را داخل کیسه پلاستیکی قرار می‌دهد اما به غیراز آنها اقدام به سرقت 3بسته بادام هندی کرده و آنها را در جیبش می‌گذارد.

با این حال صاحب مغازه متوجه ماجرا شده و با شکایت از این مرد، خواستار رسیدگی به پرونده می‌شود که پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته مشخص می‌شود که سارق اقدام به سرقت بسته‌های بادام هندی کرده بود.

در این شرایط مرد سارق که 45ساله و پدر 3فرزند است در دادگاه بدوی به اتهام سرقت محاکمه می‌شود و در دفاعیات خود عنوان می‌کند که قصد داشته بعدا هزینه بادام هندی‌ها را پرداخت کند اما با این حال قاضی دادگاه او را به اتهام سرقت به 10ماه حبس و تحمل 40ضربه شلاق محکوم می‌کند که این حکم با توجه به عدم‌تجدیدنظرخواهی از سوی متهم قطعی می‌شود.

پس از انتشار این حکم و واکنش‌ مردم به آن در فضای مجازی، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: برای بررسی حکم صادر شده در پرونده موسوم به سرقت بادام هندی و موضوع عدم‌تناسب مجازات تعیین شده با جرم رخ داده، هیأت ویژه‌ای در دادگستری استان قم تشکیل شده است. با توجه به لزوم تناسب بین جرم و مجازات و ابعاد حقوقی این پرونده هیأت مذکور تلاش خواهد کرد تا از تمام ظرفیت‌های قانونی برای تقلیل مجازات و کمک به محکوم این پرونده استفاده شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar