ایسنا/ییس اداره بهداشت، امداد و درمان یگان ویژه ناجا از تزریق ۳۰۰ هزار دُز واکسن کرونا به مردم در مراکز واکسیناسیون یگان ویژه در سراسر کشور خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا سعادت، درباره جزئیات اجرای طرح واکسیناسیون سیار و هوشمند کرونا از سوی یگان ویژه اظهارکرد: این طرح با هماهنگی شبکه بهداشت کشور و ستادملی مقابله با کرونا انجام خواهد شد و علاوه بر پایگاه‌ها و مراکز ثابتی است که از سوی یگان های ویژه برای تزریق واکسن ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح به سراغ افراد کم توان، بیمار، معلول و ... که امکان خروج از منزل را ندارند، می‌رویم، درباره اینکه چطور می‌توان از یگان ویژه برای تزریق واکسن کرونا در محل کمک گرفت، گفت: این طرح هوشمند است و در واقع ما اطلاعات را از شبکه بهداشت هر منطقه دریافت می‌کنیم و بر اساس اطلاعاتی که دریافت کردیم به آدرس افراد مراجعه کرده و واکسن به آنان تزریق می‌شود. بنابراین اینکه افراد درخواست خود برای واکسیناسیون در محل را به وزارت بهداشت و دستگاه‌های متولی اعلام کنند، کافی است و ما طی هماهنگی انجام شده و تقسیم وظایف صورت گرفته در این طرح مشارکت می‌کنیم.

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان یگان ویژه ناجا به پایگاه‌های ثابت یگان ویژه نیز اشاره کرد و افزود: مجموعا ۲۰ مرکز واکسیناسیون یگان ویژه در سراسر کشور دایر است که برابر آخرین آمارها بیش از ۳۰۰ هزار دُز واکسن در این مراکز به مردم تزریق شده است.

سعادت درباره فاز اول طرح واکسیناسیون سیار از سوی یگان ویژه نیز اظهارکرد: این طرح مربوط به روستاها و مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور بود که مجموعا در آن ۳۰۹۸ دُز واکسن تزریق شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar