ایرنا/مهرداد روانشاد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به موج ششم ویروس کرونا در کشور افزود: براساس برخی شواهد که در حال حاضر گزارش می‌شود، موج ششم کرونا هم به دلیل کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سطح جامعه بروز می‌کند.

وی افزود: با انجام واکسیناسیون به نظر می‌رسد، برخی شهروندان رعایت دستورات بهداشتی مقابله با کرونا را کاهش داده و این عادی‌انگاری بحث ورود به پیک ششم بیماری را تقویت کرد.
روانشاد ادامه داد: به منظور جلوگیری و مقابله با موج ششم کرونا باید رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی با جدیت مورد توجه شهروندان قرار گرفته و تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با بیماری همچون شست وشوی مرتب دست‌ها، استفاده از ماسک و اجتناب از فضاهای در بسته رعایت شود.

وی تاکید کرد: با آغاز فصل پاییز و سرد شدن هوا، میزان شیوع بیماری افزایش می‌یابد. بنابراین امروز شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید بیش از گذشته، با جدیت و سخت‌گیری رعایت شود.

دکتری ویروس‌شناسی پزشکی افزود: اکنون نیز آمار کرونا در برخی شهرهای کشور حاکی از بروز موج ششم این بیماری و تنها راه مقابله با شکل‌گیری توجه به توصیه‌نامه‌های ابلاغی است.

وی گفت: در سطح اجتماعی نیز برنامه‌ریزی برای واکسیناسیون عمومی که در حال حاضر توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با جدیت دنبال می‌شود، آمار بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و همچنین تلفات را کاهش می‌دهد.

روانشاد توضیح داد: براساس تجارب گذشته در این دو سال، با کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، محدودیت‌ها و افزایش تجمعات مردمی بیماری تشدید و خیز کرونا بروز می‌کند. همچنین با کاهش قوانین و مقررات مقابله‌ای رعایت عمومی هم کمرنگ شده و این مساله نیز شیوع بیماری را در کشور شدت می‌بخشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar