نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

قاتل مرد کارخانه دار در انتظار مجازات

منبع
ايران
بروزرسانی
قاتل مرد کارخانه دار در انتظار مجازات

ایران/ مرد معتاد که صاحب یک کارخانه را به‌قتل رسانده بود در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

حدود یک سال قبل زنی جوان در تماس با پلیس از قتل مرد همسایه‌اش خبر داد و گفت: من در آپارتمانی زندگی می‌کنم که همه ساکنان آن از اقلیت‌های مذهبی هستند در طبقه دوم مرد ۸۰ ساله‌ای زندگی می‌کند که چند روزی بود از او خبری نداشتیم. من که نگران او شده بودم همسایه‌ها را خبر کردم و با هم در را باز کردیم و با جسد وی روبه‌رو شدیم.

با حضور تیم جنایی در محل حادثه و در تحقیقات بیشتر مشخص شد مقتول صاحب یک کارخانه بوده و به تنهایی در خانه‌اش در شمال تهران زندگی می‌کرد که به طرز مرموزی کشته شده بود.

 مأموران پلیس در نخستین گام به پرس و جو از همسایه‌ها پرداختند. یکی از همسایه‌ها به مأموران گفت: ساعتی قبل از پیدا شدن جسد پسر جوانی را دیدم که از خانه او خارج شد.

 با این سرنخ مأموران متهم ۳۵ ساله را که به شیشه معتاد بود ردیابی و بازداشت کردند. وی در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و به قتل مرد کارخانه‌دار اعتراف کرد و گفت: مقتول دوست پدرم بود می‌دانستم وضع مالی خوبی دارد.

یک روز به بهانه میهمانی به خانه او رفتم. گمان می‌کردم در خانه‌اش پول و طلاهای زیادی دارد. در حال گشتن خانه‌اش بودم که مرا دید و اعتراض کرد من با او درگیر شدم و او را کشتم. اما نتوانستم هیچ پول و طلایی پیدا کنم و به ناچار دست خالی از خانه‌اش رفتم.

 در شاخه دیگری از تحقیقات مأموران موفق شدند اثر انگشت متهم را روی وسایل مقتول پیدا کنند. هرچند متهم مدعی شده بود مقتول را فقط هل داده و این هل دادن باعث مرگش شده است اما بررسی‌های انجام شده در خانه مقتول و همچنین بررسی پیکر او نشان داد قتل در پی یک درگیری اتفاق افتاده و مقتول خفه شده است. از سوی دیگر اولیای دم مقتول با مراجعه به دادسرا به متهم رضایت دادند.
به این ترتیب پرونده متهم برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا محاکمه شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره