نماد آخرین خبر

تبدیل "دستیاری" به شغل در دستور کار وزارت بهداشت

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
تبدیل "دستیاری" به شغل در دستور کار وزارت بهداشت

باشگاه خبرنگاران/ دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: باید کابوس دستیاری در کشورمان روزی پایان یافته و به جای آن، فضایی آرام، امیدبخش برای یادگیری و خدمت به بیماران جایگزین شود.

ابوالفضل باقری فرد دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با بیان این که در دولت جدید یکی از اولویت‌های مهم و ضروری وزیر بهداشت و معاونت آموزشی، اصلاح ساختار دستیاری، افزایش کیفیت آموزش و تقویت معیشت این عزیزان از طریق منابع مالی پایدار است، افزود: در این مسیر، تبدیل دستیاری به شغل در دستور کار این معاونت قرار گرفته است تا با استفاده از تمام ظرفیت کشور، این عزیزان از حداقل حقوق و مزایای یک پزشک عمومی بهره‌مند گردند.

او گفت: همچنین کاهش استرس‌های بی مبنا و دریافت کارانه مناسب با تغییر برخی آیین نامه‌های ناعادلانه، از جمله فعالیت‌هایی است که در حال انجام می‌باشد.

معاون آموزشی همچنین مطرح کرد: ضمن استفاده از تمام توان معاونین و مدیران و همفکری و همیاری نمایندگان دستیاران، به فضل الهی این وعده‌ها در آینده‌ای نزدیک محقق شده و با عمل گرایی از زحمات این نخبگان صبور و نجیب تقدیرخواهیم کرد.

باقری فرد تاکید کرد: باید کابوس دستیاری در کشورمان روزی پایان یافته و به جای آن، فضایی آرام، امیدبخش و سرشار از انگیزه برای یادگیری و خدمت به بیماران جایگزین شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar