باشگاه خبرنگاران/ معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید با اشاره به اینکه دیروز برخی از ایثارگران برای دریافت مطالبات خود در مقابل ساختمان مرکزی بنیاد شهید تجمع کردند و درخواست دریافت معوقات خود را داشتند؛ گفت: معوقات ایثارگران بلافاصله پس از تامین اعتبار به عنوان آخرین معوقات مشمولان ماده ۳۸ پرداخت می‌شود. 

محمود پاکدل اظهار داشت: قانون گذار برای کسانی که در دوران دفاع مقدس به صورت سرباز یا داوطلب در جبهه حضور داشتند و غیر شاغل دستگاه‌های موضوع ماده ۲ قانون جامع هستند و دارای رای از کار افتاده کلی شدند مبنای پرداخت را همتراز با کادر نیرو‌های مسلح قرار داده است که تا کنون ۴۵۵۰۰ نفر زیر پوشش قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در سال گذشته بین بنیاد و ستاد کل نیرو‌های مسلح بیانیه مشترکی صادر شد که مسئول صدور احکام ستاد کل نیرو‌های مسلح باشد و پس از تامین اعتبار توسط سازمان برنامه بودجه پرداخت آن بر عهده بنیاد شهید باشد.

وی ادامه داد: همکاری خوبی تا الان بین بنیاد و ستاد کل و سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته و مبالغ عمده معوقات برای ایثارگران پرداخت، ولی همچنان مبلغ دیگری باقی مانده است که بار مالی آن حدود ۶۵۰ میلیارد تومان است که پیگیر تأمین آن هستیم، در سه مرحله تا الان بالغ بر ۳۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت‌ها انجام شده است.

پاکدل در پایان گفت: معوقات باقیمانده مربوط به دو آیتم مسکن و بدی آب و هوا برای کلیه واجدین و بعضا برای عده‌ای که بعد از قانون جامع، حقوق بگیر بنیاد شهید شده بودند، محاسبات آن انجام شده است و به سازمان برنامه بودجه اعلام شده و بنیاد آمادگی دارد بلافاصله پس از تامین اعتبار به عنوان آخرین معوقات مشمولان ماده ۳۸ پرداخت کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar