باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس تهران از مسدود شدن ۶۰ تارنمایی که توسط آن‌ها موادمخدر در فضای مجازی تبلیغ و به عرضه می‌رسید، خبر داد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران اظهار کرد: در حاشیه اجرای طرح ظفر پلیس مبارزه با موادمخدر فاتب، ۲ تن و ۶۷۰ کیلوگرم موادمخدر کشف شد.

وی افزود: ۵ باند بزرگ موادمخدر منهدم و ۸۵ قاچاقچی عمده که از قاچاقچیان مطرح هستند، دستگیر شدند.

سردار رحیمی تصریح کرد: ۶۰ تارنما که تبلیغ موادمخدر انجام می‌دادند و اقدام به فروش موادافیونی می‌کردند مسدود و ۷ سرشبکه از عوامل این کانال‌ها دستگیر شدند و ۴۲ کیلوگرم انواع موادمخدر کشف شد.

وی افزود: ۶۶ دستگاه خودرو حامل بار قاچاق مخدر توقیف، ۶ باب منزل پلمب و ۳ قبضه سلاح گرم از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی تهران ادامه داد: ۱۵ نفر از اوباش شرور که اقدام به مزاحمت نوامیس در خیابان‌ها می‌کردند و ۸۰ کیلوگرم موادمخدر بهمراه داشتند، نیز در حاشیه طرح ظفر دستگیر شدند.

وی افزود: در سطح شهر تهران هزار و ۱۶۶ خرده فروش دستگیر شدند،۴ هزار و ۷۹۳ معتاد متجاهر جمع آوری و تحویل مراکز بازپروری داده شدند.

به گفته سردار رحیمی ارزش مالی موادمکشوفه در این طرح ۳۰ میلیارد تومان است.

رئیس پلیس تهران با بیان اینکه بالغ بر یک تن شیشه طی ۲ ماه گذشته کشف شد که این مواد‌ها از جنوب تهران وارد پایتخت شده بود، اضافه کرد: جوانان ۲۰ تا ۲۵ سال بیشترین بازه سنی مصرف کننده شیشه هستند، اگر این روند ادامه دار باشد این افراد به معتاد متجاهر تبدیل خواهند شد، باید به مسئولان بابت رسیدن این حجم از ماده مخدر شیشه به تهران هشدار دهیم، باید نظارت‌ها در آن طرف از مرز‌ها نیز افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به انهدام باند تهیه و توزیع قرص روانگردان در یک عطاری گفت: در این زمینه یک نفر دستگیر شد که در باشگاه‌های بدنسازی اقدام به عرضه این قرص‌ها می‌کرد، لذا افرادی که به باشگاه‌های ورزشی می‌روند باید مراقب این موضوعات باشند.

سردار رحیمی تاکید کرد: مدارس، پارک‌ها جزو برنامه‌های روزانه ما برای رصد است تا خرید و فروش موادمخدر صورت نگیرد.

وی در واکنش به اظهارات معاون دادستان مبنی بر حمل موادمخدر در صندوق عقب خودرو‌ها توسط فروشندگان، بیان کرد: قانونی که تصویب شد و اعدام را برداشتند باعث شد تا این افراد جریح‌تر شوند، اما آن جسارتی که افراد بخواهند عملا اقدام به حمل موادمخدر در صندوق عقب خودرو‌ها کنند را در تهران نداریم.

رئیس پلیس تهران در واکنش به انجام سرقت‌های خرد توسط سارقان گفت: صد‌ها نفر از مجرمان خرد در اطراف خیابان‌ها دستگیر شدند، وظیفه خود را به خوبی انجام دادیم، مسئولان از برخورد‌ها و دستگیری‌های پلیس مطلع هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar