باشگاه خبرنگاران/ متهمی که در پوشش روزنامه فروش اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، دستگیر شد.
سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران اظهار کرد: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا، مراجعه و مدعی شدند مبالغی بصورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است.
وی افزود: پس از اخذ اظهارات مالباختگان این پرونده موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.
سرهنگ معظمی گودرزی تصریح کرد: در تحقیقات مشخص شد همه قربانیان این پرونده بعد از خرید روزنامه از یک دکه در نقطه‌ای از تهران حسابشان خالی شده و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.
وی افزود: در ادامه مشخص شد مجرم تحت پوشش یک دکه روزنامه فروشی در تهران مشغول فعالیت شده و پس از کپی برداری کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان کرده که با بررسی‌های تکمیلی این متهم شناسایی و پس از تشریفات قضایی، وی در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر شد
این مقام سایبری ادامه داد: متهم به ۱۹ فقره کلاهبرداری معترف شد که کارشناسان ارزش مالی اموال کلاهبرداری شده را حدود ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کردند.
سرهنگ گودرزی تاکید کرد: شهروندان برای پیشگیری از سرقت به صورت اسکیمینگ، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی را خودشان انجام دهند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar