ایسنا/ سازمان هواشناسی نسبت به تشدید آلودگی هوای سه کلانشهر تا پیش از ظهر پنجشنبه (۱۱ آذرماه) هشدار داد و بر ضرورت خودداری از تردد غیرضروری تاکید کرد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: از صبح پنج‌شنبه تا پیش از ظهر پنج‌شنبه (۱۱ آذرماه) انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها همراه با کاهش کیفیت هوا برای شهرهای تهران، اصفهان، مشهد پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی افزایش محسوس شاخص کیفیت هوا توام با رشد پتانسیل غلظت آلاینده‌ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی در صورت عدم رعایت و کنترل منابع آلاینده و احتمال برقراری شرایط بسیار ناسالم به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی نسبت به مدیریت جهت کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، تاکید بر عدم تردد برای تمام گروه‌های سنی و جلوگیری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می‌کند

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar