همشهری/ مرد روزنامه فروش با استفاده از دستگاه اسکیمر از مشتریانش 700میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود، اما سرانجام توسط پلیس فتا دستگیر شد.

از چندی قبل تعدادی از شهروندان در تهران با مراجعه به پلیس فتا مدعی شدند از حساب بانکی‌شان به‌صورت غیرمجاز برداشت شده است. هنوز ابعاد این ماجرا برای پلیس روشن و مشخص نبود چه‌کسی در پشت پرده این برداشت‌های غیرمجاز است. اما آنطور که شواهد نشان می‌داد دستبرد به‌حساب شهروندان به شکلی کاملا حرفه‌ای انجام شده بود.

از این روی متخصصان پلیس فتا بررسی‌های فنی خود را آغاز کردند. وقتی آنها به تحقیق از مالباختگان پرداختند، معلوم شد که همه آنها در روزهای گذشته از یک دکه روزنامه فروشی در شهر روزنامه خریده‌اند و مدتی بعد از این خرید حساب بانکی‌شان خالی شده است.

آنطور که آنها می‌گفتند مبالغ برداشت شده از حساب هرکدام متفاوت  اما جمع مبلغ سرقت شده قابل‌توجه بود. کارشناسان پلیس فتا حتم داشتند فرد یا افرادی توانسته‌اند به اطلاعات محرمانه بانکی مالباختگان دست یافته و حساب‌شان را خالی کنند. چون همه شاکیان چند روز قبل از دکه روزنامه فروشی خرید کرده بودند ممکن بود کلاهبرداری در این دکه و با استفاده از شگرد اسکیمری اتفاق افتاده باشد. به این ترتیب  متهم دستگیر و در جریان بازرسی مخفیگاهش یک دستگاه اسکیمر کشف شد.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای پایتخت در این‌باره گفت: افسران پلیس فتای تهران بزرگ در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند، مجرم تحت پوشش یک دکه روزنامه فروشی در تهران مشغول فعالیت است و پس از کپی برداری از کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان می‌کند که با بررسی‌های تکمیلی در نهایت متهم دستگیر شد.

وی ادامه داد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا و رودررو شدن با شاکیان به خالی کردن حساب 19نفر اعتراف کرد. برآوردها    نشان می‌دهد او توانسته از شاکیان حدود 700میلیون تومان کلاهبرداری کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar