ایسنا/ فرمانده انتظامی استان از دستگیری چهار نفر از سرشبکه‌های اصلی یک شرکت با بیش از ۱۰۰۰ میلیارد کلاهبرداری در شهر آبیک خبر داد.
سردار علی ابراهیمی اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت سرشبکه‌های یک شرکت هرمی در قالب شرکت سرمایه‌‎گذاری خارجی در شهر آبیک، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مأموران پلیس امنیت عمومی شهرستان با انجام اقدامات فنی مخفیگاه و محل فعالیت متهمان را در شهر آبیک شناسایی کردند، افزود: در ادامه اکیپی از مأموران با مراجعه به محل مورد نظر و اطمینان از صحت خبر، پس از هماهنگی  با مقام قضائی وارد مخفیگاه متهمان شده و در عملیاتی غافلگیرانه چهار نفر از سر شاخه‌های اصلی  این شرکت هرمی را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به اعتراف متهم به فعالیت گسترده در زمینه جذب سرمایه‌گذاری کاذب در این شرکت هرمی خارجی، بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته، بیش از ۲۲ نفر از مالباختگان این پرونده که حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال تا این لحظه در شرکت هرمی سرمایه گذاری کرده بودند، شناسایی شدند.
بنابراعلام مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان قزوین، وی با اشاره به مشخص شدن تعداد زیرمجموعه و جایگاه هر کدام از افراد در هرم، تصریح کرد: پس از تکمیل تحقیقات متهمان به دادسرا اعزام و با قرار مناسب برای انجام اقدامات تکمیلی به پلیس آگاهی استان قزوین منتقل شدند.
ابراهیمی در پایان با بیان اینکه اغلب افرادی که طعمه این باندهای کلاهبرداری می‌شوند جوانان جویای کار هستند، بر نظارت بیشتر خانواده بر رفتار و عملکرد جوانان و نوجوانان تأکید کرد.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar