آخرین خبر/ یک مفسد اقتصادی که سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان (400 میلیون دلار) کلاهبرداری کرده و از کشور گریخته بود با کمک پلیس بین‌الملل دستگیر و از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به کشور برگردانده شد. این فرد و همدستانش با تاسیس شرکت های سوری، از صرافی‌ ها و تجار کشور کلاهبرداری کرده بودند.

در همین رابطه شیرزاد، رئیس پلیس اینترپل کشورمان گفت: کلاهبرداری که در راس یک باند ۱۵ نفره سال گذشته با کلاهبرداری از شرکت‌های صادر کننده از کشور متواری شده بود در روسیه دستگیر شده است. سردار هادی شیرزادافزود: براساس دستور مقامات قضائی، فردی به اتهام کلاهبرداری به همراه همدستانش، با تشکیل شرکت‌های صوری متعدد با استفاده از جعل اسناد و ادعای فعالیت در زمینه واردات کالا به مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار تحت پیگرد قرار گرفت.

 بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است پلیس بین‌الملل ناجا با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل و هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقباً متهم را در کشور محل اختفاء ردیابی و مورد شناسایی قرار داد.

 این متهم، بر اساس اعلان قرمز صادره و هماهنگی‌های انجام شده با پلیس آن کشور، دستگیر شد. با استفاده از ظرفیت های موجود در کشور محل اختفاء، متهم به کشور منتقل و جهت طی مراحل قانونی و پلیسی تحویل مقامات قضائی شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar