همشهری/ مأمور پلیس شهرستان زرند کرمان در جریان آتش‌سوزی هولناک در انبار مغازه فرش‌فروشی، وارد شعله‌های آتش‌ شده بود تا افراد گرفتار در آنجا را نجات دهد.

به گزارش همشهری، عصر یکشنبه هفتم آذرماه، انبار یک مغازه فرش‌فروشی در یکی از خیابان‌های اصلی شهرستان زرند در استان کرمان دچار حریق شد. شدت آتش‌سوزی به حدی بود که دود سیاهی آسمان شهر را پر کرده بود و در این شرایط تیم‌های آتش‌نشانی و پلیس راهی محل حادثه شدند.

درحالی‌که آتش‌نشانان با حضور در محل حادثه عملیات اطفای حریق را آغاز کرده بودند، نخستین تیم پلیس به سرپرستی استواریکم، بهنام محسنی به محل حادثه رسیدند. وجود فوم و پشم در انبار مغازه باعث شده بود که شعله‌های آتش‌ به سرعت گسترش پیدا کند و این در حالی بود که در طبقه دوم مغازه فرش‌فروشی، صاحب مغازه و خانواده‌اش زندگی می‌کردند.

استوار محسنی که خود در این حادثه مصدوم شده و 2روز در بیمارستان بستری بود، با صدایی که به‌دلیل آسیب‌دیدگی شش‌‌ها و دستگاه تنفسی‌اش گرفته است، می‌گوید: وقتی به محل حادثه رسیدیم، به کمک نیروهای آتش‌نشان شتافتیم و در همین هنگام صدای کمک‌خواهی چند نفر را که در طبقه دوم مغازه گرفتار شده بودند، شنیدم. ظاهرا اعضای خانواده صاحب مغازه در خانه‌شان در محاصره دود و آتش گرفتار شده بودند و خطر مرگ تهدیدشان می‌کرد.

استوار محسنی به کمک گرفتار‌شدگان شتافت و خود را در شرایطی سخت و نفسگیر به طبقه دوم رساند. مردی میانسال که دچار سوختگی شدیدی شده بود به همراه دختربچه‌ای خردسال در میان آتش‌ گرفتار شده بودند.

مامور فداکار پلیس تلاش برای نجات این افراد را آغاز می‌کند اما دود و گازهای شیمیایی ساختمان را پر کرده بود و مانع از آن می‌شد که وی بتواند آنها را نجات دهد. او چندبار با نفس‌گرفتن به دل آتش می‌زند و هر بار تلاش می‌کند که مرد میانسال و دختربچه را نجات دهد و در نهایت پس از چندبار ورود و خروج به دل آتش موفق می‌شود دختربچه 5ساله را از داخل ساختمان خارج کند اما خودش به‌دلیل نفوذ هوای داغ و گازهای خطرناک به شش‌هایش دچار مصدومیت شده و به همراه دختربچه‌ نجات‌یافته به بیمارستان منتقل می‌شوند.

در ادامه و پس از 4ساعت تلاش آتش‌‌نشانان حریق هولناک مغازه فرش‌فروشی مهار می‌شود اما به‌گفته فرماندار زرند، متأسفانه در این حادثه ۲ نفر شامل یک زن ۲۵ و ۶۰ ساله جانشان را از دست می‌‌دهند و 3نفر ازجمله دختربچه 5ساله و 2مرد ۲۷ و ۳۰‌ساله مصدوم شده و به بیمارستان منتقل می‌شوند.

مرگ دختربچه 
براساس این گزارش، هر‌چند با فداکاری مأمور پلیس دختربچه 5ساله نجات یافته بود اما یک روز بعد به‌دلیل شدت آسیب‌دیدگی در بیمارستان جانش را از دست می‌دهد و شمار قربانیان حادثه به 3نفر می‌رسد.

مامور فداکار نیز که از ناحیه شش‌ها و دستگاه تنفسی آسیب دیده بود، پس از 48ساعت از بیمارستان مرخص می‌شود درحالی‌که همچنان با کمک دستگاه اکسیژن تنفس می‌کند، می‌گوید: وقتی باخبر شدم که دختربچه 5ساله نیز جانش را از دست داد، خیلی ناراحت شدم. کاش سریع‌تر به محل حادثه می‌رسیدم و جان همشهریانم را نجات می‌دادم.

این نیروی وظیفه‌شناس پلیس که پدرش در سال1371 هنگام خدمت در مجموعه انتظامی در درگیری با اشرار مسلح به شهادت رسیده، ادامه می‌دهد: در این حادثه تلاش زیادی کردم که اعضای این خانواده را نجات دهم و امیدوارم روح این عزیزان با روح پدر شهیدم محشور باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar