رکنا/ پسر جوان با انگیزه ای نا مشخص دست به قتل عام هولناک خانواده خود زد.اما نزدیکان او حدس می زنند این اقدام هولناک تحت تاثیر بازی نهنگ آبی باشد
در شهر مجومرد اشکذر واقع در استان یزد، هر کسی خانواده الله پور را می شناسد از شنیدن خبر قتل عام فجیع آنها شوکه است، اما این بهت زدگی برای آشنایان زمانی بیشتر و بیشتر می شود که متوجه شدند عامل این جنایت فجیع، پسر سر به راه خانواده بود که از ادب در میان دیگران زبانزد بود.
جزئیات قتل عام خانواده یزدی به دست پسرشان
«مهدی بچه خیلی آرامی بود. آرام و مودب و درس خوان. اهل کار و زندگی بود و باورمان نمی شود این قدر فجیع خانواده اش را سلاخی کرده است. او حتی لب به سیگار هم نمی زد.»
این اولین جمله هایی است که یکی از بستگان نزدیک خانواده الله پور در مورد قتل عام آنها به خبرنگار رکنا گفت و ادامه داد:«سه شنبه 9 آذر امسال، ساعت دوازده و نیم ظهر همسایه ها از خانه قاسم الله پور سر و صدایی شنیدند اما یکدفعه سکوت برقرار شده بود. بعد مهدی با خونسردی در یک کافه نشسته و با  همسر جوان خود که چند ماه قبل عقد کردند؛ تماس تصویری گرفته بود. در آن تماس به همسر خود گفته بود پدر و مادرم را راحت کردم. زن جوان با نگرانی از شوهرش پرسیده بود منظورش چیست؛ اما مهدی جوابی نداده بود و بعد دیگر پاسخی به تماس های همسرش نداد و متواری شد. زن جوان که ساکن کاشمر بود، وقتی نتوانست با مهدی تماس بگیرد، موضوع را به بستگان خود خبر داد. عموی مهدی که متوجه شده بود خبری از خانواده آنها نیست با تصور اینکه شاید دچار گازگرفتگی شده باشند وارد منزل آنها شد. او دیده بود که خانه به هم ریخته است و یکدفعه در حمام ؛ مادر مهدی و برادر 14 ساله او به نام میلاد را دیده بود که به طرز فجیعی به قتل رسیده بودند. بعد هم مشخص شد که شب قبل از قتل میلاد و مادرش، مهدی پدرش را هم در خرابه های اطراف یزد به قتل رسانده و جسد او را به آتش کشیده بود. چند ساعت بعد از کشف اجساد بود که مهدی دستگیر شد.»
او در ادامه گفت:«مهدی در اعتراف به قتل خانواده اش گفته بود که با آنها اختلاف داشته و آنها او را درک نمی کردند، اما این ادعا برای همه اهل خانواده خیلی عجیب است و عمه های مهدی که خیلی به این خانواده نزدیک بودند، می گویند که روحشان هم از این اختلاف خبر نداشته است.»
قتل عام خانواده یزدی تحت تاثیر نهنگ آب بود؟
«در میان نزدیکان و آشنایان زمزمه هایی هست و عده ای می گویند که مهدی تحت تاثیر بازی نهنگ آبی دست به این قتل ها زده است. او پسر سر به راه و آرامی بود و در کنار پدرش کار می کرد. دانشجو بود و سرش در درس و زندگی بود. چند ماه قبل هم ازدواج کرده بود و هنوز عقد کرده بودند. با پدرش مشغول کار جوشکاری بود، اما یکدفعه یکی دو هفته قبل سرش را تراشیده بود  فقط یک راه وسط سرش مو باقی گذاشته بود. چنین ظاهری نه تنها از مهدی خیلی عجیب بود بلکه در میان اقوام و همشهری های ما هم اصلا جا افتاده نیست. نزدیکان مهدی می گویند که او تحت تاثیر بازی نهنگ آبی قرار گرفته بود و این کارها را می کرد. شاید برای همین هم بود که بعد از به قتل رساندن خانواده خود با خونسردی به کافه رفته بود و قلیان می کشید و با همسرش تماس تصویری برقرار می کرد!»
این فرد در آخر گفت:«وقتی خبر قتل قاسم و همسر و فرزندش را به دست پسر بزرگش شنیدیم، گمان می کردیم عموها و پدربزرگ مهدی از او به شدت عصبانی باشند. پدربزرگش که مرد آبرومندی است می گفت مهدی یادگار قاسم است.»
آخرین آرزوهای پسر نوجوان قبل از قتل توسط برادرش
یکی از همسایه های خانواده الله پور که چند سال قبل با پدر خانواده همکار بود نیز در گفتگو با رکنا گفت:«قاسم الله پور یکی از موجه ترین افراد شهر ما بود. او  اهل کاشمر بود اما 15 سالی می شد که برای کار در مجومرد زندگی می کرد. خانواده بسیار محترمی داشت و فرزندان او از ادب و اخلاق نمونه بودند. چند سال قبل در کارگاه سوله سازی با قاسم همکار بودم و یادم هست که آن زمان شب و روز تلاش می کرد تا بتواند مهدی را در مدرسه نمونه ثبت نام کند و حالا باورش سخت است که مهدی قاتل خانواده اش شده است. روز قبل معلم میلاد - پسر کوچک قاسم -با اظهار اندوه از مرگ این نوجوان در فضای مجازی دست خط میلاد را منتشر کرده بود. میلاد نوشته بود آرزو دارم پلیس شوم و معلمش برای او نوشته بود که یکی از موفق ترین و بهترین دانش آموزان است.»
رسیدگی به پرونده قتل عام خانوادگی در روند رسیدگی قضایی قرار دارد و انگیزه اصلی متهم هنوز در هاله ای از ابهام است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar