باشگاه خبرنگاران/ حامد فروزان مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد:ماموریت ما اعزام نیروی کار است البته سیاست وزارتخانه اعزام نیروی کار متخصص نیست؛ بلکه بنای ما این است که نیرو‌های جویای کار از فرصت‌های شغلی استفاده کنند.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: نیروی کاری که حداقل در ۳ سال گذشته بیکار بوده و نتوانسته از فرصت‌های اشتغال موجود در کشور استفاده کند در صورت نیاز به مهارت‌آموزی با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را اخذ می‌کند و به نیروی کار آموزش دیده تبدیل می‌شود و از این نیروی کار آموزش دیده برای اعزام به کشور‌هایی که تقاضای نیروی کار دارند استفاده می‌کنیم.

فروزان ادامه داد: نگاه ما این نیست که یک فرد متخصصی که در حال حاضر در ایران فعالیت می‌کند و کشور به او نیاز دارد را اعزام کنیم بلکه می‌خواهیم کسانی که تا به حال نتوانستند از فرصت‌های اشتغال استفاده کنند سر کار روند و اعزام شوند.

وی افزود: تا به حال گفتگو‌های ما با کشور فنلاند و رومانی انجام شده که آن هم بر اساس اعلام آن‌ها بوده است.

فروزان همچنین درباره آگهی‌های مختلف کاریابی و عناوین شغلی مختلف برای کشور‌های مختلف در شبکه‌های مجازی اظهار کرد: آگهی‌های مختلف کاریابی در حوزه‌ی ماموریتی ما نیست و ما به دنبال ایجاد فرصت شغلی و مهارت برای افراد جویای کار هستیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar