ایسنا/ مدیر کل مدیریت بحران استان کرمان مجموع خسارات ناشی از سیل و توفان از ۲۵ تا ۳۰ دی ماه در استان کرمان را حدود ۴ هزار و ۴۹۵ میلیارد تومان اعلام کرد. 

مجید سعیدی اظهار کرد: این میزان خسارت پس از ارزیابی توسط کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری های ۱۵ شهرستان تحت تاثیر سیل و توفان در قالب فرم‌های استاندارد تهیه شده است. 
وی ادامه داد: از مجموع خسارت‌های برآورد شده، حدود ۲ هزار و ۷۹۴ میلیارد تومان مربوط به بخش زیربنایی و حدود یک هزار و ۷۰۱ میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی است. 
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان تصریح کرد: ۳ هزار و ۷۹۲ واحد مسکونی نیز ( ۲۵ تا ۳۰ دی ماه) آسیب دیده‌اند که ۳ هزار و ۴۸۰ واحد نیاز به تعمیر دارد و ۳۱۲ واحد باید بازسازی گردد. 
سعیدی عنوان کرد: برآورد صورت گرفته به همراه مستندات به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شده‌اند که با امضای وزیر کشور جهت طرح در جلسه هیات دولت به سازمان برنامه و بودجه ارسال خواهند شد.

وی اظهار کرد: پس از تصویب و ابلاغ اعتبارات جبران خسارت‌های وارده، پیگیری های لازم به عمل خواهد آمد. 
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان یادآور شد: اقدامات فوری و اضطراری از جمله بازگشایی و ایجاد گذرهای موقت در راه ها و ترمیم و اصلاح برخی از زیرساخت‌ها انجام گرفته و احداث سیلبندهای آسیب دیده در دست اقدام است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar