logo

هشدار برای ساحل‌نشینان دریاهای جنوب: به آب نزنید

منبع
ايسنا
بروزرسانی
هشدار برای ساحل‌نشینان دریاهای جنوب: به آب نزنید

ایسنا/  مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: خروجی نقشه ها و مدل های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر ناپایداری وضعیت جوی و دریایی است که موجب اختلال در تردد های دریایی و آسیب به شناورهای سبک و تورهای صیادی می شود.


مهرداد حسن زاده با اعلام این خبر افزود: بر اساس هشدار سازمان هواشناسی، وزش باد نسبتا شدید شمال غربی- جنوب غربی با سرعت ۵۵ کیلومتر بر ساعت، افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی تا ۱۸۰ سانتیمتر و در مناطق فراساحلی نزدیک به ۲۰۰ سانتیمتر از جمله آثار فعالیت این سامانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری است.

 وی به مناطق تحت تاثیر این سامانه جوی هم اشاره کرد و افزود: خلیج فارس، تنگه ی هرمز و دریای عمان به ویژه جزایر قشم ، هرمز، لارک، هنگام، سیری، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، کیش و لاوان بیشترین اثرپذیری را از این سامانه خواهند داشت.

حسن زاده تصریح کرد: سامانه امواج ناپایدار تراز میانی روز دوشنبه فعالیت خود را در استان آغاز می کند که با ورود این سامانه، سرعت باد افزایش پیدا می کند و احتمال وقوع گرد و غبار و بارش پراکنده باران در ارتفاعات و برخی مناطق استان وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با توصیف سامانه مورد انتظار، بیان کرد: اختلال در فعالیت های دریایی، احتمال غرق شدن شناورهای سبک، احتمال آسیب به قفس های پرورش ماهی و تورهای صیادی ،گردوغبار و کاهش دید افقی در مناطق ساحلی و جزایر خلیج فارس از اثرات مخاطره آمیز این سامانه است.  

حسن زاده تاکید کرد: با توجه به مواج شدن دریا، از تردد شناورهای سبک، فعالیت های تفریحی و شنا به‌ویژه در بنادر مرکزی و غربی استان خودداری شود.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم به‌منظور تردد شناورهای مسافربری به‌ویژه در بنادر مرکزی و غربی استان و کشتی‌های تجاری به سمت بنادر بوشهر و خوزستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس  باید پیش بینی شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره