logo

وزیر آموزش و پرورش: مقام و شأن معلم به جامعه معرفی شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
وزیر آموزش و پرورش: مقام و شأن معلم به جامعه معرفی شود

ایرنا/  وزیر آموزش‌ وپرورش در جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم گفت: در هفته معلم باید تلاش کنیم تا مقام و شأن معلم را به جامعه معرفی کنیم.

یوسف نوری امروز در جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم  با تبریک میلاد مسعود کریم اهل‌بیت، حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام، اظهار کرد: معلمان در دوران کرونا اجازه ندادند تا آموزش تعطیل شود و با بردن آموزش ها به فضای مجازی، استمرار فعالیت های آموزشی دانش آموزان را ادامه دادند. همچنین در این دوران با ایثار و از خودگذشتگی فقط به آموزش مجازی اکتفا نکردند و هرجا که می دیدند فعالیت هایشان می تواند به تقویت آموزش دانش آموزان کمک کند آن فعالیت را انجام می دادند، بنابراین از تلاش ها و مجاهدت معلمان در دوران کرونا تقدیر ویژه می کنم.
عضو کابینه دولت مردمی درباره شان و جایگاه معلم گفت: مقام معلم یک مقام و منزلت معنوی است که باید در جامعه تکریم شود و در هفته معلم باید تلاش کنیم تا مقام و شأن معلم را به جامعه معرفی کنیم.
نوری تصریح کرد: بسیاری از سرداران شهید، همانند شهید همت معلم بودند اما کمتر کسی به این مقام شهید اشاره می‌کند، بنابراین در هفته معلم باید به این ویژگی شهدایی که معلم بودند، پرداخته شود.
وی با تأکید بر معرفی بیش‌ازپیش آموزش‌وپرورش به جامعه، خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای آموزش‌وپرورش با همکاری سایر نهادهای ذی‌ربط در هفته معلم در گرامیداشت هفته معلم مؤثر خواهد بود.
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: بهره‌مندی از ظرفیت شوراهای آموزش‌وپرورش در استان‌ها و مناطق، باهدف گرامیداشت مقام معلم، در دستور کار قرار گیرد. ضروری است در هفته معلم از معلمان شاخص، مانند معلمان مدافع حرم، جانباز، مخترع، برگزیده قرآنی، علمی، ورزشی و ... تجلیل شود.
عضو کابینه دولت مردمی، با تأکید بر اجرای به‌موقع برنامه‌ها، اظهار کرد: زیرساخت‌های فناوری باید به‌گونه‌ای باشد تا در فرآیند برنامه‌های الکترونیکی خللی ایجاد نشود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره