نماد آخرین خبر

زاکانی: حق و حقوق کارگران را ادا می‌کنیم

منبع
ايلنا
بروزرسانی
زاکانی: حق و حقوق کارگران را ادا می‌کنیم

ایلنا/ شهردار تهران گفت: در دوره های گذشته با مشکلات کارگران شعاری برخورد شد اما در این دوره از مدیریت شهری، حق و حقوق کارگران را ادا خواهیم کرد.

علیرضا زاکانی شنبه شب در مراسم تجلیل از کارگران نمونه شهرداری تهران اظهار کرد: در این دوره از مدیریت شهری تاکید کردم که در قراردادها برای تضمین استمرار کار کارگران باید طوری عمل کنیم که حق و حقوق کارگر ادا شود همچنین تاکید داشتم که باید پیمانکارانی که خوب کار می کنند را تشویق و چارچوبی را تنظیم کنیم که اگر پیمانکاری تخلف کرد جریمه شود و آن جریمه مستقیما به حساب کارگر واریز شود.

وی تاکید کرد: سعی ما در شهرداری تهران این است که امکان را برای پیمانکاران از ماه قبل پرداخت کنیم تا آن کار به نحو احسن انجام و از طریق پیمانکار حق کارگر ادا شود.

شهردار تهران با اشاره به افزایش میزان حق و حقوقی که امسال در نظر گرفته شده، افزود: در دولت نیز بیان کردم که باید این افزایش را پلکانی کنیم تا برای افراد در سطح پایین‌تر حداکثر افزایش را داشته باشیم. در معاونت منابع انسانی تعداد کارگران را ثبت و ضبط می کنیم تا به آنها خدمت ارائه کنیم و برای آنها نیز سهمی از خدمت را بگذاریم زیرا بدون کار کارگر، شهرداری معنایی ندارد. 

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه من کارگر زاده ام و پدرم با آنکه سمت های ورزشی داشت اما افتخار او این بود که کارگر کارخانه سیمان ری بود، تصریح کرد: آنچه عظمت کارگر را نشان می دهد انجام کار خدایی است، از این رو این حضور شما حکایت از باوری دارد که باید در سازمان شهرداری که سازمانی کار محور است خود را نشان دهد؛ اگر کار و کارگر را از شهرداری جدا کنیم چیزی از آن باقی نمی ماند و نقشی که کارگران در ایجاد زمینه مناسب برای یک زیست درست در شهر دارند بی نظیر و بی بدیل است. 

وی ادامه داد: اگر کار را عبادت بدانیم، این عبادت آنقدر ارزش دارد که پیامبر اسلام (ص) بوسه بر دست کارگر می زند و مفتخریم که شهرداری معبد و محل عبادت ما است. با خدمت به خلق می توانیم به بالاترین رتبه ها برسیم؛ باید توجه کنیم که ارزش به نوع کار و رنگ لباس ها نیست ارزش واقعی چیزی است که بین ما و خدای ما رقم می خورد.

زاکانی تاکید کرد: در مجموعه مدیریت شهری همه تلاش ما این است که بتوانیم ثبات شغلی را در سطح بالایی لحاظ کنیم و خدمت شایسته ای را به نحو احسن داشته باشیم؛ این سرلوحه کار ما است و حق شما کارگران بر گردن شهر حق عظیمی است چون شما موقعی که چشم‌ها خواب هستند مشغول کار هستید و سختی های کار شما را کسی نمی بیند؛ در شب بارانی تهران ۱۰ هزار نفر در زیر باران صیانت می کردند که آبگرفتگی ایجاد نشود و این زحمت را کمتر کسی می بیند از این رو نسبت به سال قبل در ۱۲۳ ناحیه، تنها یک ناحیه آن هم برای لحظاتی قرمز شد و بعد از آن به حالت عادی برگشت. 

به گفته وی، یک سری افراد که به دنبال عیب و ایراد گرفتن هستند، می گفتند با اولین باران چه مشکلاتی در شهر ایجاد می شود اما باران بارید و اتفاقی نیفتاد و گفتند اگر برف ببارد دیگر کار شهر تمام است اما برف هم بارید و نه‌ تنها دست و دلمان نلرزید بلکه عزیزان در شهرداری دعا می کردند که این برف استمرار پیدا کند تا گشایشی از طریق آن برای ملت فراهم شود. 

شهردار تهران با بیان اینکه امیدواریم با جدیت شما حال و هوای شهر روز به روز بهتر شود و ما هم بتوانیم به عنوان مدیریت شهری در مقابل مردم سربلند و هم خدمتگزار شایسته ای برای شما کارگران عزیز باشیم، گفت: نقش شما کارگران در اصل انقلاب و بعد از انقلاب و در دفاع مقدس نقش بی بدیلی است و تا امروز در همه ادوار نقش شما کاملا مشخص است.

به گفته وی، انقلاب و مسئولان کشور مدیون شما هستند و این انقلاب متعلق به شما قشر زحمتکش جامعه است امیدواریم بتوانیم با خدمت، آسایش و آرامش را برای شما و خانواده تان به ارمغان بیاوریم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره