نماد آخرین خبر

تمرکز امدادرسانی بر سواحل استان‌های شمالی

منبع
ايرنا
بروزرسانی
تمرکز امدادرسانی بر سواحل استان‌های شمالی

ایرنا/  رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از تمرکز برای امداد رسانی بر سواحل شمالی کشور در تعطیلات عید فطر خبر داد.

مهدی ولی پور با بیان این که هم اکنون تمام ۵۷۳ ثابت امداد نجات آماده خدمت رسانی در روزهای تعطیلات پیش رو هستند؛ ‌گفت: با توجه به آمار بالای غرق شدگی در نوروز امسال، ‌در تعطیلات هفته جاری تمرکز و آماده باش در این مناطق داریم.
وی با بیان این که فوت ۲۰ نفر در تعطیلات نوروز امسال در مقایسه با سال‌های پیش زیاد بود، ‌گفت: بیشتر آمار غرق شدگی مربوط به سواحل جنوب بود؛ اما با توجه به  گرم شدن هوا تمرکز نیروهای امدادی در روزهای آینده بر سواحل خزر است.
وی افزود: یکی از نگرانی‌های پیش روی ما این است که هنوز طرح سالم سازی دریا آغاز نشده، اما علاقمندان به دریا می روند و ناجیان در سواحل حضور جدی ندارند و این نگرانی های ما را افزایش می دهد.
ولی پور در ادامه از تدوین طرحی برای کمک به نجات غریق  سواحل  از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد و افزود: در صورت پذیرش و تامین  اعتبار این طرح از سوی وزارت کشور اجرایی می‌شود.

رهاسازی ۳۱ مصدوم حوادث جاده ای توسط نیروهای هلال احمر
مهدی ولی پور با اشاره به عملیات های امداد و نجات در ۷۲ ساعت گذشته گفت: از تاریخ هشتم الی دهم اردیبهشت ماه، ٣٣٨ مورد عملیات توسط نیروهای امدادی در سطح کشور انجام و در مجموع به ۱۵ هزار و ۴۲۳ نفر امدادرسانی شد.
وی افزود: در این ماموریت ها ۲۰۵ نفر نجات داده شدند و ۱۴۹ مصدوم حوادث و سوانح مختلف از طریق ناوگان زمینی و هوایی جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: همچنین به ۴۵۳ نفر از مصدومین حوادث رانندگی که به صورت سطحی دچار مجروحیت شده بودند، خدمات درمانی سرپایی ارائه و در حین ۴۳ ماموریت فنی رهاسازی مصدومین حوادث رانندگی، ۳۱ مصدوم نجات داده شدند.
ولی پور با اشاره به حضور فعال نیروهای امدادی در مناطق صعب العبور کشور گفت: در تمامی ساعات شبانه روز، نیروهای امدادی هلال احمر در تمامی مناطق در حالت آماده باش قرار دارند تا به شهروندان خدمات امدادی ارائه و با تمام توان در این مسیر گام بر می دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره