مهر/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از رونمایی از الواح منتخب باروی تخت جمشید برای نخستین بار خبر داد.

سید موید محسن نژاد اظهار کرد: هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی نمایشگاهی با عنوان بازگشت به خانه در موزه تخت جمشید برگزار شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد: این نمایشگاه شامل ۱۱۰ لوح منتخب از الواحی است که دو سال قبل از سوی دانشگاه شیکاگو به کشور استرداد شده است.
او گفت: این نمایشگاه به مدت یک ماه برپا است که علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

محسن نژاد بیان کرد: این رویداد در سطح ملی و بین المللی بسیار مهم قلمداد می‌شود چون پس از ۸۰ سال این الواح به موطن اصلی خود بازگشته اند.
محسن نژاد اضافه کرد: این رویداد می‌تواند زمینه هرچه بیشتر حضور گردشگران و علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم را فراهم آورد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با اشاره به اینکه یکی از الواح بسیار مهم است و نام شیراز را در خود جای داده است، بیان کرد: این الواح در ۱۲ موضوع دسته بندی می‌شوند که ۱۱۰ مورد منتخب و به معرض نمایش در آمده است و شامل جزئیات زیادی در خصوص حقوق زنان مسئولیت دار و دیگر موارد می‌شود که در مقایسه با سایر تمدن‌ها نشان دهنده این است که تخت جمشید با پرداخت حقوق به هنرمندان و کارگران ساخته شده است و این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar