logo
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

سرقت دلارهای یک شهروند در پوشش مامور پلیس

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
سرقت دلارهای یک شهروند در پوشش مامور پلیس

خبرآنلاین/ مردی که در پوشش مامور پلیس اقدام به سرقت ده‌ها دلار از یکی از شهروندان در غرب تهران کرده بود، بازداشت شد.

اوایل هفته یکی از شهروندان به کلانتری وردآورد در غرب تهران مراجعه و اعلام کرد که در حال عبور در اتوبان تهران - کرج بود که ناگهان مردی جوان با یک دستگاه خودروی سمند مقابل او توقف کرد. این فرد ابتدا بی‌سیم همراهش را در معرض دید این شاکی قرار داده و سپس با معرفی خود به عنوان مامور اقدام به بازرسی از وی کرده و پس از سرقت بیش از ۱۰۰ دلار همراه شاکی و چند صدهزار تومان پول نقد سوار برخودرو شده واز محل متواری شده است.

با کسب این اطلاعات تیمی ویژه از ماموران کلانتری رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داده و مدتی بعد توانستند با استفاده از شیوه‌های پلیسی مخفیگاه این فرد را در شهرستان کرج شناسایی کرده و پس از هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی او را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند.

با انتقال متهم به مقر انتظامی، سوابق وی مورد بررسی قرار گرفت که در جریان آن مشخص شد این فرد دارای چندین فقره سابقه کیفری است. همچنین متهم تحت بازجویی نیز قرارگرفت که در جریان آن به جرم خود و سرقت از دست‌کم سه نفر با همین شیوه اعتراف کرد و گفت که با معرفی خود به عنوان مامور پلیس اقدام به سرقت وجوه نقد و اموال گران‌بهای همراه شهروندان کرده است.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که تا کنون سه تن از شکات و مالباختگان این فرد مورد شناسایی قرار گرفته‌اند و این فرد ۳۰ ساله پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. تحقیقات ماموران برای کشف دیگر جرائم ارتکابی از سوی این فرد همچنان ادامه دارد.

پلیس در همین راستا به شهروندان هشدار داد که صرف معرفی به عنوان مامور یا همراه داشتن برخی از تجهیزات به معنای مامور بودن قطعی افراد نبوده و در صورت مواجهه با افرادی که خود را مامور پلیس معرفی می‌کنند، لازم است که حتما کارت شناسایی آنان را مشاهده کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره