فارس/ فرمانده انتظامی پایتخت گفت: فرمانده انتظامی تهران با بیان اینکه در حال حاضر و با اقدامات انجام شده، سازمان جرم را بهم زده ایم، تصریح کرد: در حال حاضر هیچ باند مهم مجرمانه‌ای در پایتخت نداریم و تمام اقدامات باندی در تهران متلاشی شده است.
 
مراسم تجلیل از دست اندرکاران و کارکنان کاشف اموال صندوق امانات بانک ملی در سالن کوثر ستاد فرماندهی کل انتظامی برگزار شد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت ‌‌‌‌‌‌به عملکرد پلیس در قضیه سرقت از بانک ملی اشاره و اظهار داشت: در طول ۵ سال خدمتم سرقت مسلحانه قابل ذکری از طلافروشی و بانک نداشتیم اما آنچه این  خبر را مهم جلوه داد این بود که از وقوع سرقت۳ روز گذشته بود و  بانک دارای ۱۰۰۰ صندوق داشت.

وی گفت : بلافاصله بعد از اخذ تدابیر از فرمانده کل، قرارگاهی  در پلیس تهران متشکل از نیرو های تخصصی مختلف تشکیل شد در حالیکه هیچ سرنخی نداشتیم اما به لطف خدا روز بعد از اطلاع از وقوع سرقت، تمام جریان برایمان روشن شد که چه اتفاقی افتاده و چه کسانی بودند؛ وقتی استعلام افراد را گرفتیم مشخص شد یک ساعت قبل از اعلام سرقت از سوی بانک به پلیس، آن دو نفر از کشور خارج شدند.

سردار رحیمی این سرقت را بزرگترین سرقت ارزیابی کرد و تصریح کرد:  ۲۰ درصد جرایم سرقت در تهران رخ می‌دهد و همه ماموران در راستای ارتقای امنیت تلاش می کنند؛ روزانه دهها سرقت و جرم را پلیس کشف می کند و کشف این سرقت، سرعت عمل و توانمندی پلیس را نشان داد.

فرمانده انتظامی تهران با بیان اینکه در حال حاضر و با اقدامات انجام شده، سازمان جرم را بهم زده ایم، تصریح کرد: در حال حاضر هیچ باند مهم مجرمانه‌ای در پایتخت نداریم و تمام اقدامات باندی در تهران متلاشی شده است.

وی افزود: دو روز قبل در درگیری مسلحانه‌ای که بین همکارانم و اوباش مسلح انجام شد، ۴ قبضه سلاح که ۲ قبضه از آن سلاح کلاشینکف بود، کشف شد و همکارانم در قالب تنها یک تیم واحد گشتی، این باند را متلاشی کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar