ایسنا/ فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: دستاورد پلیس در شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی، این سرقت پیچیده و حرفه ای، یک رکورد تاریخی است که باید چون سایر دستاوردها در تاریخ این سرزمین و تاریخ انتظامی کشور ماندگار شود.

سردار "­حسین اشتری" در مراسم تجلیل از دست اندرکاران و کارکنان کشف اموال صندوق امانات بانک ملی در سالن کوثر ستاد فرماندهی انتظامی اظهارکرد: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معزز کل قوا مقام معظم رهبری " مدظله العالی" آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

وی با بیان اینکه خدمت همکاران محترم و عزیزم و اصحاب رسانه که همواره یار و یاور پلیس هستند، خیر مقدم می گویم، افزود: امروز ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران بسیار فراوان و عظیم  است و اقدامات بزرگی پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون انجام شده است.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اقدامات اثربخش و بزرگ برای تعالی و پیشرفت کشور بیان کرد: با توجه به تحریم ها، تهدیدها، فتنه هایی که رخ داده و فعالیت عوامل نفوذی که همواره سعی می کنند مسیر نظام اسلامی را تغییر دهند ولی به لطف و عنایت خداوند متعال، هدایت های امام و مقام معظم رهبری "مدظله العالی" و هوشیاری و پشتیبانی مردم از نظام اسلامی و ولایت، همواره توطئه های دشمنان خنثی شده و امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است.

اشتری با اشاره بر لزوم مرور همه وقایع از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون عنوان کرد: لطف و عنایت الهی همیشه پشتیبان مردم عزیز ایران اسلامی بوده است؛ همه ما باید امروز به توانمندی و ظرفیت های کشور افتخار کنیم و در یک کلام با افتخاری بر گذشته از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، به آینده ایران اسلامی امیدوار باشیم.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: در هر صحنه، توطئه و یا فتنه ای که علیه نظام اسلامی شکل گرفت، جنگ بر ما تحمیل شد و ... در هر کجا که مردم، مسئولان، پشت سر رهبری و در میدان حضور داشتند موفق شدیم؛ رمز پیروزی و موفقیت تبعیت و اطاعت محض از مقام معظم رهبری " مدظله العالی" است.

اشتری در ادامه با اشاره به ایفای نقش انتظامی کشور از انقلاب اسلامی تاکنون مطرح کرد: مجموعه انتظامی کشور در هر برهه­ ای در خنثی سازی توطئه ­های دشمنان و بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی خوش درخشیده و این نقش اثربخش را در دهه ۶۰، در دوران دفاع مقدس، در تامین امنیت شهرها، مرزها و ... می بینیم و این نقش آفرینی تداوم دارد.

وی افزود: انتظامی کشور در دهه ۶۰ در مقابله با گروه منافقان، مارکسیست­ ها و کسانی که بدخواه این انقلاب و نظام اسلامی بودند، نقش ویژه ­ای داشته و این اثربخشی  ادامه دارد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به نقش اثربخش و اقدامات برجسته پلیس برای تامین نظم و امنیت مطرح کرد: به لطف و عنایت الهی، هدایت­ های فرمانده معظم کل قوا " مدظله العالی" و تلاش نیروهای مجاهد پلیس، مجموعه انتظامی کشور در سال­ های اخیر اقدامات برجسته­ ای برای تامین نظم و امنیت داشته است.

اشتری با بیان اینکه دستاوردهای پلیس برای مردم روحیه­ بخش و امیدآفرین است، خاطر نشان کرد: افکارسنجی و نظرسنجی­ های برون­ سازمانی برخی دستگاه­ های مسئول حاکی از افزایش اعتماد و سرمایه اجتماعی پلیس است.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به رشد نمودار دستاوردهای پلیس طی سال های اخیر عنوان کرد: مردم همواره قدردان خدمتگزارانشان هستند و از کسانی که بی منت خدمت می کنند، تقدیر می کنند.

اشتری خطاب به نیروهای پلیس عنوان کرد: شما عزیزان همواره در میدان، کف خیابان، در مراسم های مختلف و شرایط و موقعیت های متفاوت برای خدمت به مردم حضور دارید و ایفای نقش می کنید و مردم این مجاهدت و ایثار شما را می بینند و برای آن ارزش قائلند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه پلیس مورد اعتماد و امین مردم است، بیان کرد: مردم قدرشناس ما همواره در مقاطع مختلف به پلیس ابراز محبت و عنایت می کنند و این مهم برای ما ارزشمند است؛ کسب رضایت خداوند، پیروی از منویات مقام معظم رهبری " مدظله العالی" و خدمت به مردم بالاترین اولویت پلیس است.

اشتری با بیان اینکه مردم ایران اسلامی بهترین مردمان هستند و شایسته بالاترین خدمتند افزود: خداوند متعال را شاکریم که خدمتگزار مردم هستیم؛ و تقدیم شهدای بسیاری در عر صه تامین نظم و امنیت موید این ادعاست که در عمل به وظایف کوتاهی نمی کنیم.

تقدیم ۱۴ هزار شهید در راه امنیت
وی با بیان اینکه تقدیم قریب به ۱۴ هزار شهید در راه تامین نظم و امنیت موید این ادعاست که برای امنیت، جانمان را هم می دهیم مطرح کرد: امروز پلیس جمهوری اسلامی ایران برای حراست از جان، مال، ناموس مردم و امنیت و آرامش جامعه با تمام وجود در میدان است و امنیت خط قرمز پلیس است و به هیچ کس اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهیم.

اشتری تاکید کرد: سیاست کلی و راهبرد اصلی پلیس برگرفته از تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری " مدظله العالی" است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز پلیس مجهز به تجهیزات نوین، هوشمند و کارآمد است ادامه داد: همکارانم با انگیزه، اعتقاد، عشق به مردم، برای تامین نظم و امنیت ایفای نقش می کنند و برای توسعه امنیت عمومی هیچ کوتاهی نمی کنیم.

اشتری تاکید کرد: امروز بالاترین سرمایه پلیس عنایت و اعتمادی است که مقام معظم رهبری " مدظله العالی" به سربازان و فرزندانشان در مجموعه انتظامی دارند و این لطف و عنایت را در مقاطع مختلف به سربازانشان ابراز و اعلام داشته اند.

وی در ادامه با اشاره به شناسایی و دستگیری سارقان صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی در کمتر از ۴۸ ساعت توسط پلیس ، عنوان کرد: یکی از اقدامات بارز، شایسته، قابل تقدیر و اثربخش پلیس کشف سرقت صندوق امانات بانک ملی در کوتاهترین بازه زمانی بود.

عملیات ثامن الحجج (ع) و دستگیری سارقان صندوق امانات
سردار اشتری با مروری بر فرایند پیگیری این پرونده و تشکیل کارگروه تخصصی برای کشف سرقت، تصریح کرد: در مرحله اول لطف و عنایت الهی شامل حال ما شد و سپس عنایت امام رضا (ع) بود که در دهه کرامت و در آستانه میلاد آقا امام رضا (ع)، این کشف بزرگ طی عملیات ثامن الحجج (ع) در کمتر از ۴۸ ساعت به نتیجه رسید و سارقان حرفه ای این سرقت پیچیده دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: هرچند که این سرقت در نوع خود پیچیده و سارقان آن حرفه ای بودند اما عملکرد پلیس نشان داد که کارآگاهان زبده و مجرب ما در چندین گام جلوتر و بسیار حرفه ای تر هستند و این دستاورد پلیس تحسین همه مردم و مسئولان را در پی داشت.

اشتری تاکید کرد: هر زمان که مجموعه انتظامی در موضوعی تمرکز کرد توانست به موفقیت و دستاورد عظیمی دست یابد. این دستاورد بزرگ و کشف این سرقت حرفه ای و پیچیده در کوتاهترین در بازه زمانی، افتخار و عزتی برای همه کشور است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به بیانات فرمانده معزز کل قوا " مدظله العالی" در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای جامعه عشایری کشور مطرح کرد: بیانات مقام معظم رهبری درباره عملکرد پلیس و اینکه " پلیس باید تشویق بشود" برای همه ما بالاترین تشویق و پاداش و مایه دلگرمی است.

اشتری ادامه داد: برای همه ما دستاورد بزرگی است که معظم له از همکاران ما تقدیر کردند و این مهم را چیزی جز عنایت و لطف الهی و برکت خون شهدایی که مظلومانه شهید می شوند نمی دانیم و این لطف و عنایت خداوند منان است که از لسان رهبری پلیس اینگونه تجلیل می شود و هیچ چیز بهتری برای ما جز این وجود ندارد.

وی با قدردانی از زحمات سردار " حسین رحیمی"؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سردار " محمد قنبری"؛ رئیس پلیس آگاهی فراجا و همه دست اندرکاران این کشف بزرگ و تاریخی مطرح کرد: دستاورد پلیس در شناسایی و دستگیری سارقان این سرقت پیچیده و حرفه ای، یک رکورد تاریخی است که باید چون سایر دستاوردها در تاریخ این سرزمین و تاریخ انتظامی کشور ماندگار شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، اشتری با بیان اینکه خداوند را به پاس لطف و برکاتش هزاران بار شاکریم، اضافه کرد: در برهه ای که دشمن برای ناامید کردن مردم و القاء ناکارآمدی در کشور، هجمه وسیعی بکارگرفته بود، کشف این سرقت پیچیده در کمتر از ۴۸ ساعت توسط کارآگاهان زبده و مجرب پلیس آگاهی تهران بزرگ بیانگر ظرفیت و توانمندی های بی بدیل فراجا بود و از طرفی روح امید به جامعه دمید و این اقدام هوشمندانه و سرعت عمل پلیس بار دیگر دشمن را ناامید و مردم را امیدوار کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور اضافه کرد:بنده از همکاران عزیزی که در پیگیری و به نتیجه رسیدن پرونده این سرقت سهم و نقش داشتند قدردانی می کنم و باید بگویم در انجام ماموریت های ذاتی و قانونی مان، چه بسا پیچ های تند و سخت را داشته و گذرانده ایم اما هیچ بن بستی نداریم و برای ایجاد نظم و امنیت و آرامش مردم با برنامه ریزی ، جدیت، هوشمندی، هدفمندی و استفاده از تکنولوژی های به روز بهره می بریم.

گفتنی است، در این مراسم از دست اندرکاران و کارکنان کشف اموال صندوق امانات بانک ملی تجلیل شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar