ایسنا/ فرمانده مرزبانی فراجا از موفقیت مرزبانان استان سیستان و بلوچستان و کشف یک تن و ۸۹ کیلوگرم انواع مواد افیونی طی ۲ عملیات در مرزهای جنوب شرق کشور خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران استان سیستان و بلوچستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی جالق شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص شد و مرزداران دلاور هنگ مرزی سراوان در غالب چندین تیم پوششی و عملیاتی به همراه سربازان گمنام امام زمان به منطقه شناسایی شده اعزام شدند.

فرمانده مرزبانی فراجا ادامه داد: ماموران پس از مشاهده قاچاقچیان با آنان به صورت مسلحانه درگیر و موفق به کشف مقدار ۸۰۷ کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک، ۱۲۵ کیلو و ۳۰۰ گرم حشیش جمعا به وزن تقریبی ۹۳۳ کیلو و ۲۰۰ گرم انواع موادمخدر شدند.

سردار گودرزی با اشاره به یک عملیات موفقیت‌آمیز دیگر توسط مرزبانان هنگ مرزی زابل اظهار کرد: پس از چندین شبانه‌روز کار اطلاعاتی و برنامه‌ریزی عملیاتی، مرزبانان هنگ مرزی زابل موفق شدند با زمینگیر کردن قاچاقچیان مقدار ۱۵۶ کیلوگرم تریاک را کشف کنند.

بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، وی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان پرونده در دستور کار مأموران قرار دارد، گفت: مبارزه با پدیده شوم موادمخدر با جدیت از سوی مرزبانی دنبال می‌شود و با توجه به نقش بی‌بدیل مرزنشینان در دستاوردهای مرزبانی، ضروری است همکاری‌های آنان در این زمینه بیش از گذشته با ماموران تداوم یابد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar