تسنیم/ وزیر بهداشت گفت: در روزهای اخیر مشکلات کمبود سرم و دارو به‌ویژه سرم اعلام شد که بلافاصله تمهیدات ویژه‌ای صورت پذیرفت تا این مشکل برطرف شود و هم‌اکنون نه تنها هیچگونه کمبودی در بحث سرم و دارو نداریم، بلکه اضافه‌تر از میزان پیش‌بینی شده ذخیره داریم تا در صورت نیاز بلافاصله در اختیار ایستگاه‌های سلامت متقاضی قرار بگیرد.

وزیر بهداشت‌ گفت: برای ماموریت ویژه ۳ روز پایانی ماه صفر نه تنها هیچگونه کمبودی در بحث سرم و دارو نداریم، بلکه اضافه‌تر از میزان پیش‌بینی شده ذخیره داریم تا در صورت نیاز بلافاصله در اختیار ایستگاه‌های سلامت متقاضی قرار بگیرد.
بهرام عین‌اللهی در جریان بازدید از ایستگاه‌های سلامت و پایگاه‌های اورژانس 115 اطراف و داخل حرم مطهر رضوی، اظهار داشت: در سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و در آستانه شهادت امام رضا(ع) جمعیت میلیونی عزاداران  را در مشهد مقدس و بلافاصله پس از اجتماع عظیم و میلیونی عزاداران حسینی در کربلای معلی می‌بینیم و رسانه‌های کشورهای دیگر با وجود انتشار اخبار متعدد از موارد متعدد ، هیچ خبری از این حماسه بزرگ و باشکوه و حضور میلیونی عاشقان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مشهدالرضا(ع) منتشر نکردند.
وی بیان کرد: ما در این ماموریت ویژه 58 دستگاه آمبولانس، 13 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 12 دستگاه موتورلانس را با 160 نیروی امدادی اورژانس 115 در ایستگاه‌های اطراف و داخل حرم مطهر رضوی داریم و به‌طور متوسط روزانه بیش از 500 خدمت در هر ایستگاه ارائه می‌شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ذکر این نکته که ما برای این ایام 2 بیمارستان صحرایی در ملک آباد و باب الرضا(ع) برای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران امام رضا(ع) آماده کرده‌ایم، تاکید کرد: همچنین تعداد 168 پایگاه سلامت بهداشتی و درمانی شهری و جاده‌ای با 134 نیروی بهداشتی 162 نیروی درمانی داریم تا در صورت نیاز خدمات مورد نیاز بیماران و مراجعه‌کنندگان را ارائه دهند.
وی با تاکید بر اینکه خدمت به زائران پیاده و سواره امام رضا(ع) در این روزهای خاص یک افتخار بسیار بزرگ است، گفت: آرزوی قلبی ما سلامت تمامی زائران و مجاوران امام هشتم(ع) است، اما اگر مشکلی برای هموطنان عزیزمان و یا حتی زائران غیرایرانی حاضر در مشهد مقدس به‌وجود آمد آماده خدمت‌رسانی به‌موقع هستیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar