ایرنا/ رییس پلیس راه خوزستان گفت:همه محدودیت‌های تردد خودروهای سبک و سنگین در جاده‌های منتهی به مرزهای چذابه و شلمچه لغو شده و تردد در این محورها به حالت عادی بازگشت.

سرهنگ رضا دولتشاهی افزود: با پایان یافتن کامل تردد زائران اربعین ، محدودیت‌های حرکت خودروهای سنگین به خصوص تریلرهای حامل کالاهای صادراتی به مقصد بازارچه های صادراتی چذابه و شلمچه مرتفع شده است.
ترددهای خودروهای سنگین در مسیر منتهی به پایانه های صادراتی چذابه و شلمچه از دهم شهریور ۱۴۰۱ به علت تردد زائران اربعین حسینی و لزوم افزایش ایمنی زائران ممنوع شده بود.
رییس پلیس راه خوزستان با بیان اینکه تردد کامیونهای سنگین منتهی به مرزهای چذابه و شلمچه تنها از کمربندی‌ها ، مجاز است افزود: تنهاخودروهای حامل مواد غذایی و سوخت می توانند وارد محدوده های شهری شوند.
صادرات کالاهای غیرنفتی به عراق از پایانه های تجاری چذابه و شلمچه از ۳۰شهریور ماه ۱۴۰۱ پس از ۲ هفته تعطیلی موقت از سرگرفته شد.

میزان تصادفات جاده‌ای زائران اربعین در حال جمع بندی است
سرهنگ دولتشاهی گفت: تعداد تصادف های جرحی ، فوتی و خسارتی زائران اربعین حسینی در محورهای خوزستان در حال جمع بندی است.
وی با ابراز نگرانی از افزایش حودث رانندگی در محورهای چذابه و شلمچه در ایام اربعین امسال گفت:علت اصلی این تصادفات خواب آلودگی و خستگی ناشی از سفر اربعین بوده است.
ایام اربعین امسال ۳۵۸هزار زائر از گذرگاه مرزی چذابه و ۸۲۰هزار زائر از مرز شلمچه راهی کربلا معلا شدند.
۲۶شهریور روز اربعین در ایران و عراق بود.
شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر و چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی رسمی و بین المللی برای تردد زائران اربعین حسینی و صادرات کالا به عراق است.

 
 
  
  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar